Ana SayfaTürkiyeGazeteci Ahmet Takan evinin önünde saldırıya uğradı

Gazeteci Ahmet Takan evinin önünde saldırıya uğradı

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan evinin önünde darp edildi. Ahmet Takan’a kimin ya da kimlerin saldırdığı henüz netlik kazanmadı. Yazıralarını Korkusuz gazetesinde sürdüren Ahmet Takan evinin önünde saldırıya uğradı.

MHP iddiası gerginliğe neden olmuştu

Ahmet Takan, “Devlet Bahçeli, Aralık ayı sonunda Genel Başkanlığı bırakacak, aktif siyaseti terk edecek. MHP’nin başına yeni bir isim gelecek” diye yazmış, MHP’den bu satırlara çok sert yanıt gelmişti.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Ahmet Takan için, “Kiralık kalemini bu sefer, MHP’de Genel Başkan değişikliği hevesine düşenlerin ekmeğine yağ sürmek amacıyla kullanmaktadır. Ahmet Takan gibileri takacak kimse de yoktur” ifadelerini kullanmıştı.

Perinçek iddiasının ardından Yeni Çağ gazetesinden ayrılmıştı

Yeni Çağ gazetesi yazarı Ahmet Takan’ın YAŞ kararları sonrasında emekli edilen üst rütbeli subaylara yönelik yazdığı yazı büyük tartışma yaratmıştı.

Takan yazısında, “Alınan kararların olumlu yanı: Kestirmeden… TSK içinde ‘Perinçekçiler’ denilen yapının bir bölümü tasfiye edildi. Savunma Bakanı Hulusi Akar, iktidar destekçisi olmasına rağmen bu yapıyı biçti. Eleştirilerimiz saklı kalmak şartıyla kendisi büyük bir tebriki hak etti!.. Şimdi bu satırlar üzerine çıkarları alt-üst olan bazı isimler beni  de FETÖ’cülükle suçlayacaklardır. Hiç boşa yorulmasınlar. Duymayacağım!.. Onlar bir zamanlar, kendi gelecekleri için tam siper saklanırken bizler bu hain yapılanmayla her türlü tehdide rağmen mücadele ediyorduk” ifadelerini kullanmıştı.

Ahmet Takan’dan saldırı sonrası ilk açıklama

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz