Ana SayfaTürkiyeGazeteci değil de yalan makinesi sanki! Selvi çelişkili iki yazısıyla gündemde

Gazeteci değil de yalan makinesi sanki! Selvi çelişkili iki yazısıyla gündemde

Daha önce pek çok kez birbirini yalanlayan yazıları nedeniyle alay konusu olan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi yine benzer bir nedenle gündemde. Selvi ya isimleri karıştırdı ya da gazetecilik ciddiyetinden hayli uzak!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Şubat 2020’de yazdığı yazıda geçen ve MGK’da yaşandığını iddia ettiği bir anekdotu bu kez de isim değiştirip yazdı.

Yaklaşık 5 ay önce yazdığı yazıda Erdoğan’ın bir MGK toplantısında dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur’a ‘Kes ulan’ diye bağırdığını yazan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında ise Erdoğan’ın bu kez bir başka komutana ‘Kes ulan’ diye bağırdığını iddia etti.

13 Şubat 2020 tarihli yazıda Selvi, “Bir MGK toplantısında ise Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur hükümeti itham eden bir konuşma yapıyor. Başbakan’ın uyarmasına rağmen Eruygur aynı tonda konuşmasını sürdürünce, Erdoğan masaya vurup “Kes ulan!” diye bağırıyor.” diyerek Erdoğan’ın Şener Eruygur’a ‘Kes ulan’ diye bağırdığını iddia etmişti.

Eruygur’u Asparuk ile mi karıştırdı?

Selvi, bugünkü yazısında ise Erdoğan’ın bu ifadeyi bu kez dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Cumhur Asparuk için kullandığını iddia etti. Selvi, söz konusu iddiayı köşesinde şöyle yazdı: MGK toplantısında Hava Kuvvetleri Komutanı Cumhur Asparuk, irtica konulu uzun konuşmasında hükümeti hedef alınca Başbakan Erdoğan önce “Doğru konuşmuyorsun” diyor. Konuşmasını bitirmesi için uyarıyor. Ama Asparuk konuşmaya devam edince masaya sert bir şekilde vurup “Kes ulan” diye bağırıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri