Ana SayfaTürkiyeGazeteci Erbil Tuşalp kimdir? Neden öldü

Gazeteci Erbil Tuşalp kimdir? Neden öldü

Türkiye’de gazeteciliğin deneyimli isimlerinden Erbil Tuşalp hayatını kaybetti. Deneyimli bir gazeteci Erbil Tuşalp kimdir? Neden öldü? Erbil Tuşalp kaç yaşındaydı

Türkiye’de gazeteciliğin deneyimli isimlerinden Erbil Tuşalp hayatını kaybetti. Deneyimli bir gazeteci Erbil Tuşalp kimdir? Neden öldü? Erbil Tuşalp kaç yaşındaydı

Erbi Tuşalp neden öldü?

Susurluk kazasında ışık tutan gazetecilerden biri olan Erbil Tuşalp KOAH hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi görmekteydi. İzmir Başkent Hastanesi’nde yoğun bakıma kaltırılan Tuşalp bugün hayatını kaybetti.

Erbil Tuşalp kimdir?

Tuşalp, 9 Eylül 1945’te Konya’nı Akşehir ilçesinde doğdu (75 yaşında). Çocukluk yıllarını Akşehir’de geçirdi. Kara Harp Okulu’nu kazandı ve okuldan 1965 yılında mezun oldu.

TRT’de haber kameramanı olarak 1974 yılında başlayan Tuşalp, TRT’nin ardından Günaydın, Vatan, Dünya, Radikal, Posta ve Milliyet gazetelerinde, İSTA, ANKA Haber Ajansı, UBA Haber Ajansı ve ATV ve Show TV’de Olay, 32. Gün, Dünya Değişirken ve 40 Dakika programlarında çalıştı.

Cumhuriyet gazetesinin Ankara bürosunda siyasi muhabir olarak görev yaptı. Türkiye Gazeteciler Sendikası’nda iki dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. İnsan Hakları Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı. Tuşalp, insan haklarını sorgulayan, yakın dönemin “Susurluk Kazası” vb. karanlıkta kalmış siyasal olaylarına ışık tutan araştırmalarıyla tanındı.

Tuşalp için twitter’da paylaşılan mesajlar

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri