Ana SayfaTürkiyeGazeteci Oktay Yaşar, bakan Bekir Pakdemirli'nin skandal görüntülerini paylaştı

Gazeteci Oktay Yaşar, bakan Bekir Pakdemirli’nin skandal görüntülerini paylaştı

Gazeteci Oktay Yaşar'ın Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım 'bu kadar da olmaz' dedirtti

Gazeteci Oktay Yaşar’ın Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemiyle birlikte git gide otoriterleşen zihniyeti ortaya koyarken adeta bakanların şahsiyetinin de tamamen yok olduğunun delili niteliğindeydi.

Orman ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, selden etkilenen Giresun’da afetzedelerle bir araya gelirken o sırada Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak vatandaşlarla konuşturdu.

27 saniyede 4 kere ‘efendim’ dedi

Bakan Bekir Pakdemirli, toplamda 27 saniye süren telefon görüşmesi esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dört kez ‘efendim’ diye hitap etti. Bakan Pakdemirli, ‘efendim’ demesinden arda kalan zamanda ise vatandaşa zorla teşekkür ettirdi.

“Teşekkür edin Cumhurbaşkanımıza!”

Bakan Pakdemirli, hoparlörün açık olarak yapıldığı telefon konuşması sırasında sık sık ‘sağ olun efendim’, ‘hayırlı cumalar’ efendim gibi ifadelerle Cumhurbaşkanına olan bağlılığını ortaya koymaya çalışırken kendi sadakatine vatandaşı da bir emir cümlesiyle dahil etti.

Yanında kendinden yaşça çok büyük olan bir kadına telefonu uzatan Pakdemirli, “Teşekkür edin Cumhurbaşkanınıza” dedi. Çaresizliği gözlerinden okunan yaşlı kadın ise kısık ve ürkek bir ses tonuyla “teşekkür ederiz” demek durumunda kaldı. Yaşadığı dehşet ses tonuna yansıyan yaşlı kadının korku dolu gözlerle bakan Pakdemirli’ye baktığı görüldü.

O anları Gazeteci Oktay Yaşar, Twitter hesabı üzerinden paylaştı:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri