Ana SayfaTürkiyeGazeteci, siyasetçi fırçalıyor! Ersoy Dede'den AK Parti'ye zam fırçası

Gazeteci, siyasetçi fırçalıyor! Ersoy Dede’den AK Parti’ye zam fırçası

Star yazarı Ersoy Dede, su zammının yüzde 35’den 12’ye inmesinin ardından AK Partili meclis üyelerini fırçaladı. “Yav bırakın yapsın zammını” diyen Ersoy Dede, kim için, ne için gazetecilik yaptığı bir kez daha kafaları karıştırdı.

İBB Meclisi, Temmuz ayı genel kurulu suya yüzde 12.6 oranında zam yaptı. Toplantıya İSKİ’nin yüzde 35’lik teklifle geldiği, AK Parti ve MHP’li üyelerin girişimiyle bu oranın yüzde 12.6’ya indiği iddia edildi.

Star yazarı Ersoy Dede, CHP’li İBB’ye bağlı İSKİ’nin önerisine müdahale edip zam oranının düşüren AK Partili meclis üyelerine “Size ne” diye kızdı.

Ersoy Dede sosyal medya hesabından şöyle yazdı:

“Bunu anlatması aslında güç.. fakat yine aynı şey oldu.. tıpkı Haliç’te ya da Riva’da ya da Başakşehir Şehir hastanesinde olduğu gibi. AK Parti, su zammı için %35 teklif eden CHP’nin önerisini %12’ye bağlamış. Yaw bırakın yapsın zammını adamlar. Size ne”

İBB Meclis İSKİ Genel Müdürlüğü Temmuz ayı genel kurulunda yüzde 12.6 oranındaki su zammı teklifi kabul edildi.

DHA’nın aktardığına göre, İSKİ’nin İstanbul’da suya yapmak istediği yüzde 35’lik zam teklifi AK Parti ve MHP’li Meclis Üyeleri tarafından reddedildi. Yüzde 35’lik su zammının yerine Türkiye’de ortalama enflasyon değeri baz alınarak yüzde 12,6’lık teklif edilerek kabul edildi. Teklif mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri