Ana SayfaTeknolojiGazeteciler, pilotluk eğitimi aldı!

Gazeteciler, pilotluk eğitimi aldı!

Çorum’da görev yapan gazetecilere pilotluk eğitimi verildi. Çorum Gazeteciler Cemiyeti ve Medya-İş Sendikası iş birliğiyle düzenlenen eğitime birçok gazeteci katıldı.

Çorum’da gazetecilere yönelik Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı İHA pilotluğu eğitim programı yapıldı. Teorik ve uygulamaya dayalı yapılan eğitimlerde 24 gazeteci sınavları başarıyla tamamladı. Sınavlardan başarılı olan gazetecilere sertifika takdim edildi. 

İlgili resim

Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, yaptığı açıklamada, basın sektöründe teknolojik anlamda önemli gelişmeler yaşandığını söyledi.

İnsansız hava araçlarının, fotoğraf ve görüntü kaydı için sektördeki en önemli gelişmelerin başında geldiğini belirten Erzen, Çorum basınının teknolojiyi yakından takip etmesini sağlamak amacıyla İHA pilotluğu eğitimi düzenlediklerini kaydetti.

24 GAZETECİ, SERTİFİKA SAHİBİ OLDU!

Eğitimlere katılan birçok gazeteciden sadece 24’ü sınavları geçti. Teorik ve uygulama eğitimlerinde başarılı olan 24 gazeteciye pilotluk sertifikası verildi. Çorum’da çalışan gazeteciler,  bu eğitimlerden oldukça memnun olduklarını belirtti.

“Eğitimde yasal zorunluluk ve haklarımız konusunda bilgilendik. Ayrıca teknik konularda da bilgi sahibi olduk. İlimizdeki ajanslardan, günlük gazetelerimizden ve internet haber sitelerinden arkadaşlarımız eğitime ilgi gösterdi. İnsansız hava araçları artık savunma sanayinden zirai ilaçlamaya kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Gelecekte daha pek çok konuda da kullanımı mümkün olacaktır. Biz bugün sertifika ve ehliyet sahibi olduk. Gerekli ekipmanların tedarik edilmesiyle kısa süre içinde ilimizden çok güzel fotoğraf ve görüntüler kaydetmeye başlanacağından eminim. Eğitime katılan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Eğitime Medya-İş Sendikası Genel Sekreteri Sezai Ballı, Genel Sekreter Yardımcısı Gülizar Gülebak da katıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz