Ana SayfaTürkiyeGaziantep'teki 'itikaf' müdahalesine Bekiroğlu'ndan sert tepki

Gaziantep’teki ‘itikaf’ müdahalesine Bekiroğlu’ndan sert tepki

Furkan Vakfı üyelerine camide yapılan müdahaleye tepki yağarken konuya ilişkin bir açıklamada ÖNDER eski Başkanı Halit Bekiroğlu'ndan geldi

Camide itikaf yapmak isteyen Furkan Vakfı üyeleri, polisin biber gazlı müdahalesi ile karşılaşırken 8 kişi gözaltına alındı.

Antep’te camide itikaf yapmak isteyen Furkan Vakfı üyeleri, polisin biber gazlı müdahalesi ile dışarı çıkarıldı, gözaltı yapıldı.

Ayakkabılarla camiye giren yetkililer mutlaka ve hemen cezalandırılmalı!

Konuya ilişkin kişisel sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmede bulunan ÖNDER İmam Hatipliler Derneği eski Başkanı Halit Bekiroğlu, olayın tasvip edilemeyeceğini vurgularken “Ayakkabılarla camiye girişin müsebbibi yetkililer mutlaka ve hemen cezalandırılmalı!” dedi.

Bekiroğlu, paylaşımında “Gaziantep’te camideki müdahale biçimi hiçbir şekilde tasvip edilemez! Ayakkabılarla camiye girişin müsebbibi yetkililer mutlaka ve hemen cezalandırılmalı! Aksi halde geleneklerimizin, değerlerimizin, kutsallarımızın saygınlığına kendi ellerimizle en büyük zararı vermiş oluruz…” ifadelerine yer verdi.

Camilere sıra bile gelmez

Bekiroğlu, otellerde ve kongrelerde toplanan kalabalıklara dikkat çekerken şunları kaydetti:

“Varsa suçluların göz altına alınması, tutuklanması ayrı şey, bunu yapma biçimi apayrı şeydir… Tüm bu süreçleri usulünce ve en şık biçimde yönetmenin onlarca yolu varken, böyle görüntülerin ortaya çıkmasının hiç bir izahı olamaz… Mevzu eğer karantina tedbirleriyse, daha vahim! Çünkü objektif bakan herkes görür ki kuralları en özenli uygulayan mekanlar camilerdir… Otellerdeki eğlence mekanları, partilerin kongreleri, AVM’ler vb yerlerin yanında camilere sıra bile gelmez…”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri