Ana SayfaTürkiyeGeçen yıl bu zamanlar Erdoğan: Yan tarafta Sultanahmet’i doldurmayacaksın, Ayasofya’yı dolduralım diyeceksin....

Geçen yıl bu zamanlar Erdoğan: Yan tarafta Sultanahmet’i doldurmayacaksın, Ayasofya’yı dolduralım diyeceksin. Bu oyunlara gelmeyelim

Önceki yıllarda da sık sık gündeme Ayasofya’nın cami olarak açılması meselesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aslında net bir tavrı vardı. “Önce Sultanahmet’i bir doldurun.” Acaba ne oldu da AK Parti ve Erdoğan Ayasofya’yı siyasi taratışmaların ortasında öylece bırakıverdi.

İşte Erdoğan’ın geçen yıl Ayasofya’nın açılmasını isteyenlere karşı söylediği sözler:

Önce Sultanahmet’i bir doldurun… Bu işin siyasi boyutu var. Yan tarafta Sultanahmet’i doldurmayacaksın, Ayasofya’yı dolduralım diyeceksin. Bu oyunlara gelmeyelim. Bunların hepsi tezgâh…” diye payladığı hatırlanacak olursa “şimdi nereden icap etti bu konu?”

Bugün AK parti ve Cumhur İttifakı siyaseten zor durumda. AK Parti’nin yeniden iktidar olamama ihtimali yüksek bir ihtimal. Durum böyle olunca da Ayasofya’ya bir ihtiyat akçesi gibi yaklaşmaya başladılar. Belki de amaç seçmenini sıkıca birbirine bağlamak, ayrılmalarını, kopmalarını önlemek.

Meseleye bu açıdan irdeleyen Deva Partili Mustafa Yeneroğlu, twitter’dan Ayasofya ve AK Parti hakkında şu açıklamayı yaptı:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri