Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Aytekin: Bedel ödemeyi göze alıp milyonların hukukunun mücadelesini veren bu...

Gelecek Partili Aytekin: Bedel ödemeyi göze alıp milyonların hukukunun mücadelesini veren bu kişiyi artık dinlemenin vakti gelmedi mi?

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aytekin, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden çarpıcı değerlendirmelerde bulundu

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aytekin, Sedat Peker’in gündemi sarsmaya devam eden videolarının ardından kişisel sosyal medya hesabı üzerinden çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Aytekin, “Başa dönüp ilk günden beri söylediklerine herkesin yeniden bakması gerekiyor. Bugün özellikle İslami çevreler ve kanaat önderlerinin bunu yapmaları temsil ettiklerine inanılan değerlere karşı sorumlulukları” ifadelerini kullanırken Ahmet Davutoğlu’nun gücü ve makamı elinin tersiyle ittiğine dikkat çekti.

Davutoğlu’nun konforlu bir hayat yaşamak yerine milyonların hukukunun mücadelesine giriştiğine işaret eden Aytekin, “Bu kişiyi artık dinlemenin vakti gelmedi mi?” diye sordu.

Aytekin, paylaşımında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’de olup bitenleri ve gidişatı bulunduğu pozisyon itibarı ile erken gören ve milyonlarca insanın ve emeğin hukukunu korumak için makamından vazgeçen ama bu gerçekleri konuşmaya devam eden, söylediklerinin güç için olmadığını makamdan vazgeçerek ispatlayan bir Başbakan oldu”

İşi inada çevirenlere üzülüyorum

Aytekin, o dönem için kafa karışıklığı yaşanmasının anlaşılabilir olduğunu kaydederek “O gün bu söylenenleri görememiş insanların kafa karışıklığını anlayabiliyorum. O gün söylenenlere itiraz ettiği için bugün hala o pozisyonlarını koruyan ve işi inada çevirenlere ise üzülüyorum. Gerçek ortaya çıkınca inat sebebiyle üstünü örtmek ne kadar acı” diye konuştu.

Ne duruma düştüklerini ibretle izliyoruz

Muhafazakar çevrelerin Davutoğlu’na kulak vermelerinin bir sorumluluk olduğunu çizen Mehmet Aytekin, şunları söyledi:

“Başa dönüp ilk günden beri söylediklerine herkesin yeniden bakması gerekiyor. Bugün özellikle İslami çevreler ve kanaat önderlerinin bunu yapmaları temsil ettiklerine inanılan değerlere karşı sorumlulukları. O günlerde Hoca ya karşı kullanılan ve belki sizin de kullandığınız argümanları üretenlerin bugünlerde ne duruma düştüklerini hep beraber ibretle izliyoruz. Doğru her zaman ortaya çıkıyor. İnadınız için yeni argümanlar aramayın.”

Aytekin, sözlerini şöyle noktaladı:

“Artık çoğunlukla misyonunu tamamlayan bu çevrelerin, kendilerine saygıları için, bu tavsiyeler. Yoksa yanlış yerde durmaya devam etmekte ısrar ederlerse, tarih onları geride bırakıp yoluna devam edecek. Allah a sadece inanmıyor O na güveniyorsak, Galip gelecek O dur.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri