Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Başer'den Pınar Gültekin mesajı: Bu vahşete alışmayalım

Gelecek Partili Başer’den Pınar Gültekin mesajı: Bu vahşete alışmayalım

Gelecek Partisi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu Başer, Pınar Gültekin isimli üniversite öğrencisinin Muğla’da erkek arkadaşı tarafından katledilmesine ilişkin kişisel Twitter hesabı üzerinden bir video mesaj yayımladı.

Muğla’nın Ula ilçesinde, 5 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in (27) cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Katil zanlısı olarak gözaltına alınan bar işletmecisi eski erkek arkadaşı C.M.A. (32), genç kızı kıskançlık nedeniyle aralarında çıkan kavgada elleriyle boğup, öldürdüğünü, ormanlık alanda cesedini çöp varilinde yakıp, üzerine beton döktüğünü itiraf etti.

Hadise sosyal medyada ve toplumda deyimi yerindeyse infiale yol açarken Gelecek Partili Başer de paylaşımında önemli ifadelere yer verdi.

Bu vahşete alışmayalım

“Her defasında sınırları daha çok zorlayan bir haber gündeme bomba gibi düşüyor” diyen Başer, “Öfkeleniyoruz, üzülüyoruz, belki ağlıyoruz, tweet atıyoruz ya sonra? Sonra hayatımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Artık böyle olmasın.” ifadelerini kullandı. Gelecek Partili Başer, “Bu vahşete, bu şiddete, bu nefrete alışmayalım.” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri