Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Bilen’den Bahçeli’ye yanıt: Vatan sevgimizi sorgulamak haddi değil

Gelecek Partili Bilen’den Bahçeli’ye yanıt: Vatan sevgimizi sorgulamak haddi değil

Gelecek Partisi Kurucularından Seyfettin Bilen, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Davutoğlu’nun kurucular kurulunda 20-25 kadar Güneydoğu’da siyaset yapan, meslek sahibi olan ve PKK ile ilintili olan insanlar var” sözlerine yanıt verdi.

Yeni partilerin seçime girmemesini de talep eden Bahçeli’ye cevap veren Bilen, “Ben Adıyamanlıyım, Gelecek Partisi’nin kurucusuyum. Türkiye Cumhuriyeti’nin 7 bölgesi 81 ili benim memleketimdir, bölgemdir, vatandımdır. Bahçeli bu ülkenin sahibi değil, bu ülkenin sahibi bu topraklara aidiyet duygusuyla bağlanan bütün millettir. Vatan sevgimizi sorgulamak da kimsenin haddi değildir” ifadelerini kullandı.

İşte Seyfettin Bilen’in açıklamalarından satır başları:

TÜRK SİYASETİNİN GELDİĞİ NOKTAYI GÖSTERİYOR

Devlet Bahçeli talihsiz bir beyanatta bulunmuştur. Türk siyasetinin geldiği noktayı ve çıkmazı gösteriyor. Doğulu, Güneydoğulu olup da siyaset yapma ve memleketin selametine dair söz söyleme gayretine giren kim olursa yaftalanıyor. Ne Devlet Bahçeli, ne de bir başkası memleket sevgimizi, ülkemize, insanlarımıza olan sevgimizi, muhabbbetimizi ölçme salahiyetine ve haddine sahip değildir.

ADLİ SİCİL MAKAMLARININ SALAHİYETİNE GÖLGE DÜŞÜRÜYOR

Parti kurarken siyaset yapmak için ilgili makamlardan adli sicil belgesi aldık. Eğer Bahçeli’nin iddia ettiği gibi bir bağımız ilintimiz varsa neden bu belge bize verildi? Bahçeli algı oluşturmanın ötesine de geçen bu suni gündemleriyle adli sicil mercilerinin salahiyetine de gölge düşürüyor.

BU PANİK HALLERİ GÖSTERİYOR Kİ DOĞRU YOLDAYIZ

Benim önerim, ülke için samimiyetle ve gayretle çalışan insanlara sataşmak yerine, “Neden bu hale düştük” sorusunu kendilerine sorsunlar. Zaten bu ötekileştirme dilinin ülkeyi getirdiği nokta bellidir. Bizimle ilgili bir planları varsa da bu ithamlar bizi durduramayacak, bu panik halleri bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Allah’ın izniyle başaracak, geleceğimizi milletimizle beraber çizeceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri