Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Feramuz Üstün’den Fikri Sağlar’ın “türbanlı hakimin benim haklarımı koruyacağı konusunda...

Gelecek Partili Feramuz Üstün’den Fikri Sağlar’ın “türbanlı hakimin benim haklarımı koruyacağı konusunda kuşkum var” sözlerine tepki

Üstün, “Hala şekilcilik nutukları atmak ayıptır, yazıktır” ifadeleri kullandı.

Eski Devlet Bakanı ve CHP ile SHP’den Milletvekiliği yapan Fikri Sağlar, Halk TV’de Şirin Payzın’ın katıldığı programda “Türban irticai faaliyetlerin şeriat isteyenlerin üniformasıdır, başörtüsü yüzyıllar boyunca Anadolu’da bir geleneksel giysidir arada fark var” diye konuştu.

Fikri Sağlar açıklamalarına şöyle devam etti:

“Kendimden söylemek istiyorum ben yargılandığım zaman türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var”

Sağlar’ın sözlerine toplumun her kesiminden tepkiler gelirken, çarpıcı bir tepki de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün’den geldi.

Üstün, şu ifadeleri kullandı:

Siyasi görüşünün ne olduğu farketmiyor, her kesimin bu bağnaz kafaları milletin kucaklaşmasının ve kardeşliğinin önündeki engel. Hala şekilcilik nutukları atmak ayıptır, yazıktır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri