Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Habibe Başer'den ekonomist Nurhan Toğuç'a uzaktan eğitim!

Gelecek Partili Habibe Başer’den ekonomist Nurhan Toğuç’a uzaktan eğitim!

TV5'te Konuşmadan Olmaz programının konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu Başer, Esenyurt Üniversitesi Öğretim Üyesi Nurhan Toğuç'a canlı yayında ekonomi dersi verdi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu Başer, TV 5’te Konuşmadan Olmaz programının konuğu oldu. Borsa İstanbul’un yüzde 10 hissesinin Katarlılara satılması konusunun tartışıldığı bölümde akıl almaz ifadeler kullanan Nurhan Toğuç’a yanıt Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu Başer’den geldi.

Katılımcılardan, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Öğretim Üyesi Nurhan Toğuç’un ülke ekonomisine ilişkin yaptığı yorumlar adeta kan dondurdu. “Neredeyse güneş tutulmasından bile hükümeti sorumlu tutacak bir tavır” ifadelerini kullanan Toğuç, Gelişmekte olan ülkelerin birçoğunda asgari ücret ile küçük esnaf ve sanatkarın aynı durumda olduğunu ileri sürdü.

Durumun daha da olumsuzlaşabileceğini söyleyen Toğuç, “Katar’dan gelen parayı eleştirerek, paranın gelmesini talep etmek yerine gitsin diye uğraşarak siz sıradan insanın sorunlarını çözemezsiniz” dedi.

2015 yılındaki genel seçimler öncesi MHP’den aday adayı olduğu bilinen Toğuç’un akıllara durgunluk veren yorumları bununla da sınırlı kalmadı.

Yok efendim hukukmuş, bilmem neymiş gibi alakasız konularla!..

Toğuç, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Singapur’un kamu fonlarını yönetmişimdir bir dönem Londra’da. Hiçbir Varlık Fonu, herkese açık, şeffaf, bilmem ne şekilde yönetilmez. Bunların yönetilme şekilleri vardır. Siz ayrıntılarını bilmiyorsunuz diye bunu eleştirmeye hakkınız yok. O Varlık Fonu gün gelecek, tıpkı Merkez Bankası’nın altın rezervleri gibi bu milleti açlıktan kurtaracak. Böyle üstünkörü hukukmuş, bilmem neymiş gibi hiç alakasız konularla… Kim için hukuk diyorsunuz siz? Şimdi pandemi var. Bütün dünya ülkelerinde de devletlerin daha otoriter olduğu bir süreci göreceksiniz. Milletin yabancı etki ajanlarından korunması gerekiyor. Bunun için de daha önce tolere edilen bazı çıkışların tolere edilmediği bir sürece gireceğiz.”

Başer: Biz bundan sadece mutlu oluruz

Ülkeye para gelmesiyle ilgili bir sıkıntılarının olmadığını ifade eden Habibe Çiftçioğlu Başer, “Neden acaba sadece Katar’dan geliyor. Keşke Almanya, İngiltere gibi ülkeler de Türkiye’deki hukuka ve ekonomiye güven duysalar, buraya yatırım yapmak isteseler. Biz bundan sadece mutlu oluruz. Siz ekonomistsiniz. Ben de işletme mezunuyum, aynı zamanda bir şirket yönetiyorum, aynı zamanda işverenim. Dolayısıyla bu sıkıntıları bire bir iliklerimize kadar hissediyoruz.”

Sanırım aranızda bir görüş ayrılığı var!

Toğuç’un Alaattin Çakıcı ile ilgili sözlerini de değerlerinden Başer, şunları söyledi: “Sanırım mafya ile Alaattin Çakıcı ile ilgilenirken gündemi tam takip edemediniz. Çünkü 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ydü. Biz de bu günle ilgili bir kampanya yaptık. O gün Sayın Emine Erdoğan’ın da bir açıklaması oldu. O da mafyanın bu tür çıkışlarını eleştiriyordu. Bence bunu bir konuşun kendi aranızda. Emine Erdoğan, mafyavari görüntülerin topluma bu şekilde özendirilmemesi gerektiğini, bunların çocuklarımızın, gençlerimizin gelişimi açısından zararlı olduğunu ve bu konuda çok ciddi hassasiyet gösterilmesi gerektiğini, bu şiddet oranının bu mafyavari tipler dolayısıyla arttığını ifade etti. Sanırım o da kabul ediyor ama içeride de bir görüş ayrılığı var. Bu anlamda uzlaşamadınız mı, birbirinizle mi konuşmuyorsunuz bilemedim. Hatta ben de Twitter paylaşımımda ‘muktedirler ne zamandan beri ikitdarı sorguluyor’ diye sordum”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri