Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili İzzettin Küçük: Boş verin benim vali olmamı...

Gelecek Partili İzzettin Küçük: Boş verin benim vali olmamı…

Bursa’da 23 Ocak tarihinde bir trafik kazası geçiren Gelecek Partili eski Bursa Valisi İzzettin Küçük ve beraberindeki Mustafa Öztürk’e yardım eden polisler açığa alındı. Konuyu ilk defa Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Öztürk, Twitter hesabından gündeme taşımıştı.

Öztürk’ün gündeme getirdiği olayı Medya Notu haberleştirmiş ardından Gelecek Partili Mustafa Öztürk olayın detaylarını anlatırken polislerin yerlerinin değiştirilmesine sert bir şekilde tepki göstermişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Bursa Valiliği’nden bir açıklama gelmiş, Valilik yaptığı açıklamada Mustafa Öztürk’ün iddialarını kabul etmiş, Öztürk ve Küçük’e yardımcı olan polislerin görev yerlerinin değiştirildiğini doğrulamıştı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi ve eski Bursa Valisi İzzettin Küçük de Medya Notu’na açıklamalarda bulundu.

Küçük, araçlarının 23 Ocak tarihinde buzlu bir yolda döne döne kayarak bariyerlere çarptığını ve ancak bu şekilde durabildiğini anlattı. Kolundan hafif yaralandığını ifade eden Küçük, kazayı ucuz atlattıklarını sözlerine ekledi.

Polislere teşekkür ediyorum

Kendilerine yardım etmeye gelen ve kendileriyle son derece yakından ilgilenen polislere teşekkür ettiğini ifade eden İzzettin Küçük, yanlarındaki koruma polisinin yakındaki arkadaşlarını arayarak yardım talep ettiğini, bir komiser yardımcısı ve üç polis memurunun kısa sürede olay yerine intikal ettiğini, kendilerine son derece yardımcı olduklarını ve polislere çok teşekkür ettiğini belirtti.

Vali olmamın bir önemi yok

Acil durumlarda devletin ilgili birimlerinin anayasanın amir hükmü gereğince yardımla yükümlü olduklarını; din, dil, ırk, mezhep gözetmeksizin vatandaşın ihtiyacı olan yardımı etmelerinin bir görev olduğunun altını çizen Küçük, “Eski vali olmamın bir önemi yok, yardıma ihtiyacı olan bir insan da olsa kedi de olsa candır. Can tehlikesi olan bir canlıya yardım edilir” diyerek, polislerin hiçbir suçunun olmadığını sözlerine ekledi.

Polislere bir zarar gelmesin diye bugüne kadar konuşmadım

İzzettin Küçük sözlerine şöyle devam etti, “10 sene valilik, 20 sene kaymakamlık yaptım. Canı tehlikede olan herkes yardım eli uzattım. Olay gününden bu yana polis arkadaşlarımıza zarar gelmesin diye konuşmadım ama yine de yerlerini değiştirdiler. Üzüntüm kendimizle ilgili değil polis arkadaşlarımızla ilgili, onların yerlerinin değiştirilmesi” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri