Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili kadın yöneticiler Halide Edip Adıvar'ı mezarı başında andı

Gelecek Partili kadın yöneticiler Halide Edip Adıvar'ı mezarı başında andı

Türk Edebiyatı’nın usta isimlerinden, yazar, siyasetçi ve akademisyen Halide Edip Adıvar, vefatının 56. yıl dönümünde Merkez Efendi’de bulunan mezarı başında Gelecek Partisi’nin kadın yöneticileri tarafından unutulmadı.

Gelecek Partisi Kültür Sanat Politikaları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu üyesi Fatma Aydın Ateş, Kültür Sanat Komisyonu üyeleri Esma Afandi, Zeynep İlhan ile birlikte  Halide Edip Adıvar’ı kabri başında andılar.

Gelecek Partisi Kültür Sanat Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, ”Demokrasi mücadelesindeki örnekliği bugün de ilham kaynağı hepimize” dediği Adıvar’ın kabrine çiçek bıraktı ve şunları söyledi;

”Gelecek Partisi’nde görev alan kadın siyasetçiler olarak Anadolu’ya umutsuzluğun bir karabasan gibi çöktüğü günlerde Sultanahmet Meydanında umudu, bağımsızlığı ve onuru adeta bir abide gibi yükselten Halide Edip Adıvar’ı kabri başında anıyoruz. O’nun mücadele dolu ve çileli hayatı bugünümüze dair de örneklerle dolu. Makbul vatandaşlık bugün olduğu gibi o gün de konjonktüreldi. Gün geldi kahraman gün geldi hain(!) oldu.
İnandığı değerlerinden, doğrularından ve ilkelerinden taviz vermeksizin sürdürdüğü hayatıyla istiklal mücadelesinin simge isimlerinden biri olan Halide Edip Adıvar, cesareti ve azmiyle biz kadınlara siyasette bir model geliştirdi.”Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz