Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Kani Torun'dan Batı medyasına Filistin eleştirisi

Gelecek Partili Kani Torun’dan Batı medyasına Filistin eleştirisi

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve müslümanlara yönelik saldırıları dozunu artırırken siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarından da ardı ardına kınamalar gelmeye devam ediyor

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki saldırıları da kutsal kentteki gerilimi tırmandırmaya devam ederken İsrail’e her kesimden kınama yağmaya devam ediyor. 

İsrail polisi, 7 Mayıs’ta yatsı namazı sırasında Mescid-i Aksa’yı basarak, cemaate plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti. Bölgede tansiyonu artıran saldırıda, 205 Filistinli yaralanmıştı.

İsrail polisi, bu sabah da fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla saldırmış, olayda 331 kişi yaralanmıştı.

Bu gelişmelerin üzerine Filistin’den yapılan açıklamada ise İsrail saldırılarında şu ana dek 9’u çocuk olmak üzere 20 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Yaşananlara ilişkin ABD ve Avrupa medyası ise İsrail yanlısı tutum sergiliyor. Son olarak bir İsrailli bir yerleşimci arabasını müslümanların olduğu alanda sivillerin üzerine sürüp bir kişiyi ağır yaraladıktan sonra çevredekilerce darp edilmiş, olay Batı medyasında savunmasız bir İsraillinin linci olarak aktarılmıştı.

Konuya ilişkin Gelecek Partisi Genel Sekreteri, eski büyükelçi ve milletvekili Kani Torun, kişisel Twitter hesabı üzerinden bir değerlendirmede bulunarak Batı medyasının manüpilasyonuna dikkat çekti.

Torun, olaya ilişkin görüntülerin tamamını paylaştığı mesajında “Bir Filistinli bunu yaptığı zaman terörizm, İsrailli yaptığı zaman ise kendini koruma. Bu, Batı medyasının gerçeği nasıl çarpıttığını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri