Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Mevlüt Demir'den çarpıcı 15 Temmuz çıkışı: Bir gün bunlar orta...

Gelecek Partili Mevlüt Demir’den çarpıcı 15 Temmuz çıkışı: Bir gün bunlar orta yere dökülecek ve özgür hukuk bunun hesabını soracak

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi ve emekli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili iddiaları dikkat çekti.

Demir, 15 Temmuz gecesi HTS kayıtlarına bakılması gerektiğini belirterek “Her şey şaşar ama HTS kayıtları şaşmaz” ifadelerini kullandı.

Kanal 42’de gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Demir, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimiyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Sözü geçen tarihte Konya Emniyet Müdürü olarak görev yapan Gelecek Partisi Yönetim Kurulu üyesi Mevlüt Demir, “Dün FETÖ sever olanların birçoğu FETÖ savar olarak meydanlarda konuşuyor. O iş öyle olmuyor. Kendilerine güveniyorlarsa aynaya bakıp bir muhasebe yapsınlar. 15 Temmuz’u 16’sına bağlayan gece saklanıp da ertesi gün podyumlarda nutuk atanlarla bu işler yürümez” diye konuştu.

Demir, “Şimdi herkes ortaya çıkıp 15 Temmuz kahramanı olmaya çalışıyor” diyen Demir “Her şey şaşar ama HTS kayıtları şaşmaz. Bugün devletin ilgili makamlarında olup da sabah 05.00’e kadar şehri terk edip, dağlarda saklananların HTS kayıtlarına bir bakıversinler. Onlar, kendilerini biliyor. Onları devlet de biliyor. Hakikat güneşten daha zahirdir. Bunlar gün gelecek ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı.

Bir gün bunlar orta yere dökülecek

Mevlüt Demir, sözlerine şöyle devam etti:

“İslam’ın şartı 5. 6’ncısı ise haddini bilmek. Ben haddimi biliyorum, muhataplarımız da haddini bilsin”

“Gazetecilere ‘filancaları FETÖ’cü’ diyerek, kumpas kurarak, yanındakine de ‘Bak sen bu adama çok iyi diyorsun ama FETÖ’cü’ deyip de bugün yüksek makamlarda oturan muhterem şahsiyetler var. Herkes bunları tek tek biliyor.

Bugün o devlet büyükleri oralarda oturuyor, (Sayın Cumhurbaşkanını asla kastetmiyorum, onun dışındakiler), onlar bugün kırmızı plakalı araçlara biniyor, en yüksek makamlarda duruyor, onlar devlet büyüğü olarak zırhın içerisinde, tırnak içerisinde söylüyorum ‘suçluyu koruyorsunuz ama hırsıza hırsız diyeni yargılıyorsunuz.”

Böyle saçma bir şey olmaz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bir gün bunlar orta yere dökülecek ve özgür hukuk bunun hesabını soracak. FETÖ’nün siyasi ayağına girecek mecal yok iktidarda. Hadise bu.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri