Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Muhsin Emre Demiröz: Hırsız kim?

Gelecek Partili Muhsin Emre Demiröz: Hırsız kim?

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu’nun Ordu’lu Üyesi Muhsin Emre Demiröz, bugünlerde Ordu’yu adeta çalkalayan bir olayı gündeme taşıyarak, “Hırsız kim?” diye sordu.

Ordu’nun Altınordu Belediyesi’nin önceki dönem belediye başkanı AK Partili Engin Tekintaş, Altınordu Belediyesi çöp toplama ve şehir temizliği işini aylık 1.9 milyon liraya yaptırıyordu. Geçtiğimiz sene 31 Mart 2019 seçimleriyle iş başına gelen yeni belediye başkanı ve yine AK Partili olan Aşkın Tören ise bu işi dışarıya ihale etmeyeceğini ve belediyenin kendi imkanlarıyla yapacağını duyurdu. Yeni seçilen belediye başkanı bu kararının arkasında durdu ve söylediği gibi ilk iş olarak işin ihale edildiği firmayla yollarını ayırdı. Altınordu’nun yeni belediye başkanı bu işi 900 bin TL’ye mal ettiklerini açıklayarak, aylık 1 milyon liranın belediyenin kasasında kaldığını duyurdu.

İddialara göre, eski başkan döneminde ihaleleri alan firma arayı siyasileri sokarak mevcut başkan Tören üzerinde bir baskı oluşturdu. Baskıya direnen Aşkın Tören, “Ben bu koltuktayken belediyeyi kimse soyamaz, buna mani olacağım.” dedi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ise geçtiğimiz günlerde konuyu TBMM gündemine taşıdı. Tüm bu gelişmelerin üzerine AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu’nun yerel TV Kanalı, Kanal 52’ye çıkarak konuyu gündeme getirdi.

Tüm yaşanan bu gelişmelerin üzerine Gelecek Partisi’nin Ordulu Kurucular Kurulu Üyesi Muhsin Emre Demiröz de konuyu Twitter hesabı üzerinden tartışmaya açtı. Demiröz, attığı tweet’te “Metin Gündoğdu’nun haklı sorularına biz de cevap bekliyoruz. Hırsız kim?” diyerek AK Parti içindeki kavgayı gündeme taşıdı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri