Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Mustafa Öztürk: Size yazıklar olsun!

Gelecek Partili Mustafa Öztürk: Size yazıklar olsun!

23 Ocak tarihinde Gelecek Partisi toplantısından dönen Eski Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Eski Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, İnegöl yakınlarında hasarlı bir trafik kazası geçirdi. Kazanın ardından Vali Küçük’ün yanındaki koruma memuru polis memuru arkadaşlarına haber vererek durumu bildirdi. Kaza raporu, aracın çekilmesi ve benzeri rutin işlemlerin halledilmesi için polislerin olayı yerine intikal etmesinin ardından Vali Küçük ve Mustafa Öztürk bir polis merkezine götürülerek misafir edildi.

Bu gelişmelerin ardından olay yerine gelen bir komiser yardımcısı ve üç polis memurunun görev yerleri değiştirilmiş ardından olay önce yerel basında yankı bulmuş sonrasında yerel basına da baskılar yapılarak haber sildirilmişti.

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Öztürk Medya Notu’na açıklamalarda bulundu.

Ucuz atlattık

Kaza anını anlatan Mustafa Öztürk, son derece soğuk bir havada ve kaygan bir zeminde bir kaza geçirdiklerini arabanın bariyerlere çarptıktan sonra birkaç tur döndükten sonra dönebildiğini aktardı. Öztürk, arkadan gelen araçların da son anda durabildiğini o arabaların kendi araçlarına çarpmamasının tamamen şans eseri olduğunu söylerken kazayı şans eseri yara almadan atlattıklarını söyledi. Arkalarında son anda duran araçtan inen şahısların kendilerine yardımcı olmak istediklerini aktaran Öztürk vatandaşların da çok hassas davrandığını ve onlara teşekkür etmek istediğini ifade etti.

Öztürk, sözlerine şöyle devam etti: “Vali beyin koruması, kaza raporu, çekici gibi kaza sonrası yapılacak rutin işlemleri organize etti. Bunun için polis arkadaşlarını arayarak olay yerine gelmelerini söyledi. Ardından gelen bir komiser yardımcısı ve üç polis memuru bize yardım etmek için son derece ilgili davrandı. Bizi bir polis merkezine götürerek misafir ettiler, çay ikram ettiler.”

Vali bey Efkan Ala’yı aradı

Öztürk, buraya kadar her şeyin çok normal olduğunu ve kendileriyle yakından ilgilenen polis memurlarıa teşekkür ettiğini belirtirken ardından yaşanan gelişmeleri de şu şekilde aktardı. “Bizi misafir ettikleri noktada biz çayımızı içip oradaki arkadaşlarla sohbet ederken bir polis memuru az ötede telefonla konuşmaya başladı. Karşıdan konuşan kişinin sesi bizlere kadar ulaşıyordu. Konuştuğu müdürün memura bağırıp, çağırdığını hatta kendilerine soruşturma açılacağını söylediğini net bir şekilde duyduk. Polis memuru arkadaşımızın adeta yüzü düştü, suratı kızardı bir anda morali sıfıra indi, bunu net bir şekilde yüzünden okuduk. Bu arkadaşlarımız sadece görevlerini yaptı. Bir suç işlemediler. Hem görevlerinin hem insanlıklarının gereğini yaptılar. Tüm bu gelişmelerin ardından Sayın Vali, Efkan Ala’yı arayarak, polis arkadaşların hiçbir kabahati olmadığını ve onlara soruşturma açılmaması için ricada bulundu.”

28 Şubat’ta böylesini görmedim

80 döneminde öğrenci, 28 Şubat’ta da kamuda mühendis ve bürokrat olduğunu söyleyen Mustafa Öztürk, “Bizden olmayan insanlar bize bunları yapmazken bugüne kadar hiçbir dönemde görmediğimiz baskıyı bugünlerde görüyoruz.” dedi. Öztürk, olayı “insanlık ayıbı ve vicdanların körelmesi” olarak niteledi.

Bedelini bana ödetsinler

Gelecek Partili Mustafa Öztürk sözlerine şöyle devam etti: “Bu yaşadığımız olay Türkiye’de bürokrasinin ve devlet mekanizmasının ne kadar politize olduğunu bizlere tüm çıplaklığıyla göstermiştir. AK Parti’de milletvekili olduğum dönemde suikast denebilecek bir kaza atlattım. Ters yönden gelen bir araç otobanda üstümüze sürdü. Bu olayı Bülent Arınç da bilir ancak ben böylesine bir olayı muhatabı direk ben olduğum için o dönemde gündeme taşımadım. Bir önemi de yok ama bu olay hakkında susamam. Bizim yüzümüzden polislerin yerinin değiştirilmesi kabul edilebilir bir şey değil. Ortada gayrı ahlaki, gayrı meşru bir olay varsa bedelini polis memurlarına veya Sayın Vali’ye de değil bana ödetsinler ama görevini yapan memurlarla uğraşmasınlar.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri