Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Ömer Ünal: FETÖ'nün kasası olmuş kişilere dokunulmuyor

Gelecek Partili Ömer Ünal: FETÖ’nün kasası olmuş kişilere dokunulmuyor

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ünal, bugün Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı lansmanına katıldı. Başkan Hasan Ekici’nin yönetim kurulu üyelerinin kamuoyuna takdim etmesinin ardından söz alan Ünal, konuşmasında FETÖ ile mücadeleye dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FETÖ ile mücadelede farklı kıstaslar var

FETÖ’nün kasası olarak nitelendirilen kişilere dokunulmadığını söyleyen Ömer Ünal, FETÖ ile mücadele edilirken kişilere göre kıstaslar uygulanmamalı. Hukuk nettir. Hukuk herkese adil ve eşit bir şekilde uygulanmalı. Ama maalesef bu tartışmalardan ziyade şu an FETÖ ile ilişkili kimselere farklı kıstaslar uygulanıyor. Bizim asıl üzüldüğümüz nokta burası. Türkiye’nin 81 vilayetinde FETÖ’nün içinde yer almış, kasası olmuş kişilere dokunulmuyor. Siyasi ayak tartışmalarından ziyade FETÖ’nün para kasasına dokunulmalı. Bunun içinde Konya’da da bazı isimler var, biz bu isimleri biliyoruz” dedi.

“FETÖ’nün siyasi ayağının konuşulması abesle iştigaldir

FETÖ ile daha etkin bir şekilde mücadele verilmesi gerektiğini ifade eden Ünal, sözlerine şöyle devam etti:

“FETÖ bütün kamu kurum ve kuruluşlarının her zerresine kadar girmiş durumda. FETÖ’nün siyasi ayağının da bugün konuşulması abesle iştigaldir. Hala bunu konuşuyor olmamız bile üzücü. Şu ana kadar bu konuyu çoktan bitirip kimin FETÖ’yle ilişkili olduğunun ortaya çıkarılması ve bu kişiler hakkında yargının üstüne düşeni yapması gerekiyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘FETÖ’nün siyasi ayağı Kılıçdaroğlu’dur’ diyor, Kılıçdaroğlu da ‘FETÖ’nün siyasi ayağı Erdoğan’dır’ diyor. Bu kısır döngüden ziyade yapılması gereken şey, FETÖ ile etkin bir şekilde mücadele edebilmektir.”

Halkın tek gündemi ekonomi

CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin hazineye devredilmesi tartışmalarına da değinen Gelecek Partili Ünal, “Türkiye’de İş Bankası’nın hazineye devredilme meselesi tamamen gündemi değiştirmeye yönelik bir hamledir. İş Bankası halkın gündeminin dışında olan bir konu. Şu an halkın ekonomik gündeminin dışında başka bir gündemi yok. Daha öncede İş Bankası’nın hisse devirleriyle ilgili Anayasa Mahkemesi 2 kez ret vermişti. Burada Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar nihaidir. Bunu tekrar gündeme getirmek az önce de ifade ettiğim gibi ülkenin gerçek ekonomi gündemini saptırmaya yöneliktir” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri