Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Öztürk: Kamuoyu Kanal İstanbul’u tüm gerçekleriyle öğrenecek

Gelecek Partili Öztürk: Kamuoyu Kanal İstanbul’u tüm gerçekleriyle öğrenecek

Gelecek Partisi Ulaştırma ve Altyapı Politikaları Başkanı Mustafa Öztürk, Kanal İstanbul projesini Medya Notu’na değerlendirdi.

Kanal İstanbul’un “Hiçbir hazırlığı olmayan bir proje konumunda” olduğunu belirten Öztürk, bu kadar önemli bir konuda yetersiz bulduğu ÇED raporunu da eleştirdi. Gelecek Partisi olarak kamuoyuna Kanal İstanbul’u tüm yönleriyle anlatacak raporlarının yakın zamanda yayınlanacağını söyleyen Öztürk, “Siyasetçiler olarak kamuoyunu görevlendirme sorumluluğumuz var” dedi. İşte Öztürk’ün açıklamalarından satır başları:

Hiçbir hazırlığı olmayan bir proje gibi

Kanal İstanbul projesinin birçok boyutu var. O boyutların hiçbir tanesinin araştırılmadığını görüyoruz. Ekolojik dengelerden tutun su kaynaklarının yok edilmesine, deprem gibi doğal afet durumlarından tutun yaşanacak nüfus artışı ve bu nüfus artışının meydana getireceği sorunlara kadar böylesine hazırlıksız bir ÇED raporunun bu şartlarda yapılmasını doğru bulmuyoruz.

ÇED raporu uzmanlarca bilimsel olarak tartışılmalı ve yine konunun uzmanları tarafından belirlenmeli. Kamuoyu Kanal İstanbul’u tüm yönleriyle öğrenmeli.

Mustafa Öztürk: Ortak akılla hareket edilmeli

Biz istiyoruz ki ülkemizi ve tüm toplumumuzu ilgilendiren bu tür projeler toplumca tartışılsın, ortak kararla hareket edilsin. Fakat ne yazık ki Türkiye’de böyle bir ortak aklın, istişare ortamının bulunmadığını görüyoruz.

Gelecek Partisi olarak en önemli ilkelerimizden biri şeffaflıktır. Şeffaflık politikalarımızla bu tür projeleri yakından incelemeye devam edeceğiz. Yayınlayacağımız rapor ile kamuoyu Kanal İstanbul’u tüm yönleriyle öğrenecek. Bizim siyasiler olarak kamuoyunu bilgilendirme sorumluluğumuz var.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz