Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Öztürk’ten kritik uyarı

Gelecek Partili Öztürk’ten kritik uyarı

Gelecek Partisi Ulaştırma ve Altyapı Politikaları Başkanı Mustafa Öztürk, 14 günden uzun süredir Türkiye’de olan ve herhangi bir salgın belirtisi göstermeyen şoförlerin test kiti olmadığı için bekletilip çalıştırılmamasının hem sektöre darbe vuracağını, hem de salgınla mücadelede zaafa sebep olacağını söyledi ve yetkilileri göreve davet etti.

Öztürk’ün kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

Lojistik sektöründe Avrupa’ya çalışan tüm şoförlerin İç İşlerinden gelen bir emirle sağlık ocaklarından aranarak evde karantinada kalmaları gerektiği,test kiti olmadığı için beklemeleri istenmektedir.Bu şoförler yeni yurtdışından geldi ise 14 günlük karantina uygulaması normal.

Fakat 14 günden daha fazla süre dir Türkiye’de olup hiç bir salgın belirtisi olmayan şoförlerin çalıştırılmaması,hem sektöre büyük darbe vuracak hem de acil ihtiyaç duyulan emtiaların tedarik edilmemesine sebep olacaktır. Bu hem ekonomiye darbe verecek, hem de salgına mücadelede zaafa neden olabilecektir. Yetkilileri başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanını göreve davet ediyor, sorunun çözümünü ivedilikle bekliyoruz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri