Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Sadullah Kavak: Sizin çevreciliğiniz batsın!

Gelecek Partili Sadullah Kavak: Sizin çevreciliğiniz batsın!


Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Çevre Şehircilik Politikaları Kurul Üyesi Sadullah Kavak, Kahramanmaraş’taki Aksu Çayını bekleyen bir tehlikeye dikkat çekti. Aksu Çayı’nın durumuna ilişkin, Medya Notu’na özel açıklamalarda bulunan Kavak, sert sözlerle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi.

Sizin Çevreciliğiniz batsın!

Aksu çayı Ceyhan nehrinin önemli kollarından biri olması tehlikenin daha büyük çapta hissedilmesine neden olmaktadır. Yarım asıra yakın Hemen her siyasi görüşün siyasi bir malzemeye çevirdiği, temizlenip doğal dengenin sağlanacağı söylenen “Aksu Çayı” bugün simsiyah akmaktadır. Bu kirli kaderine terk ediliş artık vicdanları sızlatmaktadır. Elbette halk bu duruma sessiz kalmayıp “Çevrecilik bu mudur? diyerek tepki göstermiştir. En çok izlenen tv kanallarda bile konu basına yansımasına rağmen. Kahramanmaraş, Adana ve Hatay bölgesi tarımın ihtiyaç duyduğu su kaynakların kirletilmesi, tatlı su balıkların ölmesi ve çevreye yayılan ağır kokular, aksu çayına verilen tahribatın insan sağlığını ne denli etkileyeceğini göstermektedir.

Kahramanmaraş’ta doğmuş ve büyümüş biri olmanın yanı sıra bu görüntüler herkes gibi bizimde vicdanları sızlatmıştır.

Bu görüntüler Kahramanmaraş Sır barajından. Yani benim Köyümden ata yurdumdan. Maalesef sanayi tesislerinin kimyasal atığı bu görüntülere sebep oluyor. Defalarca çağrı yaptım, mücadele ettim ama maalesef ne Çevre Bakanlığı ne de Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi duyarlılık göstermedi.

Bu kapsamda tüm yetkilileri göreve davet ediyorum. Doğa güvende değilse, hiçbirimiz güvende değiliz!

Tüm siyasilerin seçim kazanmak için birinci önceliği

Sadullah Kavak, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla da konuyu dile getirdi. Kavak, yaptığı paylaşımda “Sizin çevreciliğiniz batsın. Yarımı asrı aşkın kanayan bir yara tüm siyasilerin seçim kazanmak İçin birinci önceliği sonuç kocaman bir sıfır…” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri