Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Sema Silkin: Sinemada, konserde olan Kovid-19 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na nasıl...

Gelecek Partili Sema Silkin: Sinemada, konserde olan Kovid-19 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na nasıl uğramıyor?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının yeni salonunun açılış törenine değindi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının (CSO) yeni binasının açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir törenle hizmete girdi.

Açılışta konuşma yapan Erdoğan, “Şehrimizin sembollerinden olacak modern bir mimari eseri de ülkemize kazandırmış oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise “Gururla ifade etmek isterim ki bu eser, ülkemizde şu ana kadar konser salonu fonksiyonu için inşa edilmiş en büyük yapıdır” diye konuştu.

Sema Silkin: Fark konserin yüksek himayeli olması mı?

Sinema, tiyatro, konser, opera ve bale gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerin 1 Ocak 2021 tarihine kadar yasaklanmasına atıfta bulunan Gelecek Partisi Kültür ve Sanat Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

CSO’nun yeni binasının açılışı kültür sanat hayatımız için sevindiricidir.

Tedbirli şekilde konser yapabiliyorsa sektörün can çekişmesine neden olan yasak kararını neden aldınız?

Sinemada, konserde olan Kovid-19 CSO’ya nasıl uğramıyor? Fark konserin yüksek himayeli olması mı?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri