Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Sema Silkin Ün: Haklı ve güçlü pozisyonumuzu harcamamış olsaydık

Gelecek Partili Sema Silkin Ün: Haklı ve güçlü pozisyonumuzu harcamamış olsaydık

İsrail ve ABD’nin, ‘Yüzyılın Anlaşması’ adını verdikleri sözde barış planı için her kesimden tepkiler yükselirken Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün de Twitter hesabı üzerinden yayımladığı bir mesajla tepkisini dile getirdi.

Mavi Marmara’ya vurgu yapan Ün, “İsrail yönetimine karşı haklı ve güçlü pozisyonumuzu harcamamış olsaydık bu isyan edilesi oyunu izlemeyebilirdik.” dedi. Gelecek Partili Ün, ayrıca attığı tweet’e bir de ‘Mavi Marmara’ görseli ekledi.

Hatırlanacağı gibi, İsrail adeta korsan bir devlet gibi davranmış ve uluslararası sularda Gazze’ye giden yardım gemisine ateş açmış ayrıca gemiyi gasp ederek, on vatandaşımızın şehit olmasına neden olmuştu. Yaşanan olayların ardından Türkiye, uluslararası davalardan feragat etmiş ve 20 milyon dolar karşılığında İsrail’den uluslararası mecralarda davacı olmamıştı.

Anlaşmaya itiraz eden İHH, o dönemde troller tarafından linç edilmek istenmiş ve Mavi Marmara anlaşması esnasında ne Filistin ne de Türkiye için kalıcı bir güvence elde edilememişti. Akabindeki süreçte ise; Türk mahkemelerinde İsrail Devleti ve yetkilileri için açılan tüm davalar düşürülmüştü. O anlaşmalar neticesinde bugün Türkiye masanın dışında kalmış oldu ve deyimi yerindeyse bölgedeki gelişmelerde söz sahibi olmak için eli zayıfladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri