Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Sema Silkin Ün'den, baskın sokağa çıkma yasağına yorum: İktidarın kendi...

Gelecek Partili Sema Silkin Ün’den, baskın sokağa çıkma yasağına yorum: İktidarın kendi içindeki çelişkilerin sıradanlaşması…

Dün ilan edilen ve vatandaşa sadece iki saat önce duyurulan sokağa çıkma yasağına tepkiler ardı ardına gelmeye devam ediyor.

Bilindiği gibi, dün gece 00:00’dan geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, açıklama ise saat 22:00’de yapılmıştı. Yasağı sadece iki saat önce duyuran iktidar aklı, market ve fırınların önünde izdihama sebep olurken, hafta sonu yayılımı önlenmek istenen muhtemel bulaşma riskinin, belki de çok daha fazlası, iki saat içinde oluşan kuyruklar neticesiyle dolaşıma girdi.

Dün adeta baskın şeklinde duyurulan yasağa bir tepki de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün’den geldi. Ün, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı yorumda, “Malum kulelerin yeni mukimleri vatandaşa had bildirme yarışına girmiş. Kriter açlıksa doğru iki günde kimse açlıktan ölmez sorun bu süreçte iktidarın kendi içinde birbirini geçersiz kılan açıklamaların sıradanlaşması ve bunun millette oluşturduğu güvensizlik.” ifadelerini kullanarak, hükumet içerisinden yapılan açıklamalardaki tutarsızlıklara dikkat çekti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri