Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Sema Silkin'den Bakan Gül'e yanıt

Gelecek Partili Sema Silkin’den Bakan Gül’e yanıt

103 emekli amiralin yayımladığı bildiriye ilişkin kişisel Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e Gelecek Partili Silkin'den manidar bir yanıt geldi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, 103 amiralin bildirisine ilişkin bir paylaşımda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e manidar bir yanıt verdi.

103 emekli amiralin dün akşam saatlerinde yayımladığı bildiriye ilişkin olarak “Seçilmişlere parmak sallamaya kalkan darbe heveslileri şunu iyi bilsin: köhnemiş vesayetçi zihniyetin prangalarından kurtulan, bu zihniyetten hesap soran, gücünü milli iradeden alan bir Türkiye var artık. Bu ülkenin bekasını korumak, demokrasiye saygıdan, hukuka bağlılıktan geçer” diyen Gül’e hatırlatmada bulunan Gelecek Partili Silkin, şunları söyledi:

Mensubu olduğunuz ittifaka da hatırlatır mısınız?

“Sayın Bakanım, Seçilmişlere parmak sallayan, siyasiler üzerinde vesayet kuran bürokratları da kınayalım bu vesileyle. Ayrıca bekamızın demokrasiye saygıdan hukuka bağlılıktan geçtiğini mensubu olduğunuz ittifaka da hatırlatır mısınız?”

Ne olmuştu?

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un “Bir Cumhurbaşkanı Montrö’yü de feshedebilir mi?” sorusuna “Teknik olarak evet” yanıtını vermesi tartışmayı başlatmıştı.

Şentop, söz konusu TV programında herhangi bir sözleşme ismi zikretmediği görüşünü dile getirirken “Ortalama zeka seviyesini düşünerek konuşuyoruz. Bunun altında olanlar için benim yapabileceğim bir şey yok” demişti.

Şentop’un açıklamaları tartışılmaya devam ederken 103 emekli amiral, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un ifadeleriyle başlayan tartışmalara ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın “takke ve cübbe” giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin ortak bir bildiri yayımlamıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri