Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Serkan Özcan: Doğalgaz ve elektrik faturaları için 6 aylık erteleme...

Gelecek Partili Serkan Özcan: Doğalgaz ve elektrik faturaları için 6 aylık erteleme ve taksitlendirme imkanı getirilmelidir

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, beraberinde resesyon ve ekonomik kriz ihtimalini de gündeme getirdi. İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar uyarınca kafe, bar, restoran, gece kulüpleri, meyhane, nargile salonları ve internet kafe gibi yerlerin kapatılma kararı ardından özellikle işletmelerin karşılaşması muhtemel sigorta, vergi, prim gibi ödemelerle ilgili zorluklar ekonominin gündemini meşgul etmeye başladı.

Gelecek Partili Serkan Özcan, kişisel Twitter hesabından konuya ilişkin düşüncelerini ifade etti. Özcan, “Mart ayında ödenecek vergileri “en az” yıl sonuna kadar ertelenmeli ve taksitlendirme imkânı sağlanmalıdır. Vergi barışı çerçevesinde taksitlendirilmiş ve vadesi gelmiş ödemeler de ertelenmelidir. 1 aylık erteleme ile çözülemeyecek derinlikte bir sorun var ortada!!!” derken, “Reel sektörde üretim maliyetleri açısından önemli yer tutan “doğalgaz/elektrik” faturaları için 6 aylık erteleme ve taksitlendirme imkânı getirilmelidir. -Kalıcı toparlanma işaretleri görülünceye kadar,işveren sigorta primleri alınmamalı işverenlere kira desteği sağlanmalıdır. Yüksek enflasyon ve büyümeyen ekonomi şirketlerimizin borç ödeme kabiliyetini önemli ölçüde azaltmıştır. Hazine,TCMB ve BDDK tarafından hazırlanacak düzenlemelerle,KOBİ’lerimizin kredi faizleri silinmeli, anapara enflasyona endekslenmeli ve taksitlendirilme imkânı getirilmelidir.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri