Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Serkan Özcan: Türkiye'ye bu kötülüğü dış mihraklar bile yapamazdı

Gelecek Partili Serkan Özcan: Türkiye’ye bu kötülüğü dış mihraklar bile yapamazdı

Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu (PİK) Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan, Karar TV’de Ahmet Taşgetiren, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un konuğu oldu. Gündeme ilişkin ekonomik gelişmeleri değerlendiren Özcan, çarpıcı yorumlarda bulundu.

Yap İşlet Devret (YİD) modelini, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Çin’de demokrasi mi var?” çıkışını sert sözlerle eleştirirdi, Katar dışında bir ülke ile SWAP anlaşmasının neden yapılamadığını anlattı.

Serkan Özcan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

– EYT’lilerin derneklerine gittik. Bir şirketle anlaşıp devletin vermediği verileri toparladık. 4.5 milyon EYT’li var. Ama hükümet bunun çözümünü bize bırakmaz. Sağlık hizmeterinden yararlanamayanlar var. Mesele erken emeklilik değil. Çoğu da emekli olmak istemiyor. Hesapladık çözümün maliyeti bütçeye YİD projeleri kadar yük değil

– İflas eden esnaf son çare olarak hatır çeki arar! Türkiye de Katar’la Swap yaparak hatır çeki aldı. Bunu İngiltere ile yapamazsın. Çünkü bir kişi karar vermez İngiletere’de. Sizin ekonominize, şeffaf olup olmadığınıza bakarlar. 

– (Maliye Bakanı’nın “Çin’de demokrasi mi var” çıkşı) Kadere bak… İki yılda Hazine’yi patlat, mali yapıyı patlat AB’den Çin modeline dön…

-Pandemi sürecinde sadece gıdadaki enflasyon yüzde 32. Hazine ve Mailye Bakanı’nın dediklerine, hükumetin açıklamalarına dışarıda kimse bakmıyor artık. Türkiye’nin asıl sorunu bu. Bunu aşamazsanız enflasyonla mücadele edemezsiniz.

-Çin modeliyle krizden çıkmaya çalışıyorlar. Kredi vererek bu kriz atlatılamaz. Devasa imkanlara sahip Çin geçmişte bunu yaptı ama bu krizin yapısı farklı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri