Ana SayfaTürkiyeGelecek Partili Yusuf Ziya Özcan: Şimdi yönetmeliğin sırası mı?

Gelecek Partili Yusuf Ziya Özcan: Şimdi yönetmeliğin sırası mı?

Üniversitelerin üç hafta boyunca tatil edilmesinin ardından Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) bir açıklama yayımlayarak üniversitelerde 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 3 hafta süreyle eğitime ara verildiğini duyurmuş ardından da bu süre zarfı boyunca uzaktan eğitim yapılabileceğini belirtmişti.

Bu açıklamanın ardından rektörlere, yönetmeliğin bir maddesini hatırlatan bir mesaj gelmiş, mesajda “örgün öğretim yapan fakülte bölümlerinin bir ders yılı içerisinde yüzde 35’ten fazla uzaktan eğitim yapamayacağı” hatırlatılmıştı.

Yusuf Ziya Özcan: Şimdi yönetmeliğin sırası mı?

Bu gelişme üzerine Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Eğitim Politikaları ve YÖK eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Medya Notu’na konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özcan, “Tüm dünyayı etkisi altına almış ölümcül bir virüs kol gezerken binlerce gencin hayatını tehlikeye atmak akıl işi mi?” şeklinde konuştu.

Özcan, sözlerine şöyle devam etti. “Dünyada binlerce ölümün yaşandığı, ülkemizde de beş vakanın tespit edildiği bir virüs çevremizi sarmışken bunun adı düpedüz gençleri ölümle burun buruna getirmektir. ABD, aldığı bir kararla anında online eğitime geçti. Buna Harvard da dahil. Dünyada artık yüksek lisans ve doktora neredeyse tamamen uzaktan eğitime dönmüş durumdayken bizim bunu tartışmamız bile anlamsız. Böylesine hayati bir olayda şimdi yönetmelik düşünmenin sırası mı?” diyerek konuyla ilgili düşüncelerini aktardı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri