Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi 1. Olağan Kongresi’nde “İzmir” hassasiyeti

Gelecek Partisi 1. Olağan Kongresi’nde “İzmir” hassasiyeti

Gelecek Partisi Teşkilat Başkanı Nedim Yamalı, 1. Olağan Kongre hazırlıkları hakkında açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi 1. Olağan Kongresi, 1 Kasım Pazar günü Ankara’da yapılacak. Kongreye sayılı saatler kala Teşkilat Başkanı Nedim Yamalı, kameralar karşısına geçerek kongreye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına İzmir depremi gündemi ile başlayan Yamalı, “Dün İzmir’de meydana gelen ve hepimizi derinden üzüntüye boğan deprem felaketi için ülkemize ve İzmir’e tekrar geçmiş olsun. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Türkiye birinci derecedeki bir deprem ülkesi ve bu konudaki tedbirler ciddiyetle alınmalı. Biz depremden sonra kurtarma faaliyetleriyle övünen bir ülke değil, deprem sırasında yıkılmayan binalarla, can kayıplarının olmamasıyla övünen bir ülke olmalıyız” dedi.

Gelecek Partisi’nin ağır pandemi şartları ve resmi konularda bazı engellemelere rağmen 70 ilde teşkilatlandığını, 44 il ve 250 ilçe kongresini tamamladığını hatırlatan Yamalı, bu büyük başarıda emeği geçenlere teşekkür etti.

PARTİYE KATILIMLAR OLACAK

Pandemi şartları nedeniyle yalnızca delegelerin katılacağı bir kongrenin yapılacağını söyleyen Yamalı, az sayıda bir misafirin olacağını da söyledi. 1010 parti delegesinin katıımı ile yapılacak kongrede, partiye bazı yeni isimlerin katılacağının bilgisini de verdi.

“GELECEK SENİN, GELECEK TÜRKİYE’NİN”

Kongreyi “Gelecek Senin, Gelecek Türkiye’nin” sloganıyla gerçekleştireceklerini söyleyen Yamalı, Türkiye’nin büyüklüğüne, gücüne ve umudun kaybolmaması gerektiğine vurgu yaptıklarını söyledi.

KONGRE’DE “İZMİR” HASSASİYETİ

Kongrenin bir şölen havasında geçmesini planladıklarını fakat İzmir Depremi sonrası değişikliklere gittiklerini ifade eden Yamalı, kongredeki müzik programlarının da iptal edildiğini söyleyerek “Yalnızca hukuki süreci tamamlayarak kongremizi bitireceğiz” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri