Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Adana İl Başkanı Ebubekir Yıldırım oldu

Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Ebubekir Yıldırım oldu

Teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Gelecek Partisi'nde Adana İl Başkanı Ebubekir Yıldırım oldu

Gelecek Partisi’nde Adana İl Başkanlığı’na Ebubekir Yıldırım atandı.

Gelecek Partisi Genel Merkezi Teşkilat Başkanlığınca yürütülen çalışmalar sonucunda Adana İl Başkanlığı’na Ebubekir Yıldırım’ın atanması kararlaştırıldı.

Aynı zamanda Parti Kurucular Kurulu üyesi olan Yıldırım, yetki belgesini Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldı.

Gelecek Partisi Teşkilat Başkanı Selim Temurci, Adana İl Koordinatörü Hüseyin Tuluk, Kurucular Kurulu Üyesi Orhan Sucu ile il teşkilat mensupların da yetki belgesinin teslimi sırasında genel merkezde hazır bulundu.

Ebubekir Yıldırım kimdir?

1988 yılında Adana’da doğdu. İlk, orta ve Lise öğrenimini Adana’da tamamladı.
2011 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

2018-2019 eğitim döneminde Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Girişimcilik üzerine Yüksek Lisans yaptı. Ayrıca, 2011 – 2012 yıllarında İngiltere’de dil eğitimi aldı.

Üniversite döneminden itibaren başta öğrenci toplulukları olmak üzere bir çok sivil toplum kuruluşunda önemli görevlerde yer alarak kuruculuk, yöneticilik ve başkanlıklar icra etti.

Genç Girişimciler, Genç Bakanlar ve ‘Oku, düşün ve Paylaş’ gibi ulusal ve uluslararası tabanlı bir çok projede aktif çalışmalar içerisinde bulundu.

2018 yılında yapılan Oda ve Borsa Seçimlerinde Adana Ticaret Odası 5.Grup Meslek Komitesi Başkanlığına seçildi.

2013  yılında  İstanbul Tahtakale’de telefon aksesuarlarının toptan ithalatı üzerine faaliyette bulundu. 2014’ten itibaren de faaliyet alanı ham deri ticareti olan aile işletmesinde çalışmalarına devam eden Yıldırım, tekstil sektöründe de çeşitli girişimlerde bulundu.    

2014 yılından itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Gençlik Kollarında  aktif olarak çalışmalarda bulunarak 2015 – 2017 yılları arasında Adana İl Gençlik Kolları Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 
Eylül 2019’da Ahmet Davutoğlu ve arkadaşlarının AK Parti’den istifa etmesiyle birlikte Yıldırım da AK Parti’den istifa ederek Aralık 2019’da kurulan Gelecek Partisi’nin Kurucuları arasında yer almıştır. 

Yıldırım, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri