Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Anadolu'yu karış karış gezmeye devam ediyor

Gelecek Partisi Anadolu’yu karış karış gezmeye devam ediyor

Pandemi süreci tedbirlerinin gevşetilmesiyle beraber teşkilatlanma, kongre ve saha çalışmalarına hız veren Gelecek Partisi’nin kurucu üyeleri, genel başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri Türkiye’nin dört bir yanına dağıldı.

Parti heyetleri Türkiye’nin bütün illerinden STK temsilcileri, oda başkanları, yerel basın, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek ülkenin sorunlarına ilişkin görüşlerini ve çözüm önerilerini paylaşırken Gelecek Partisi’nin projelerini de anlatma fırsatı buluyor.

Bu ziyaretler kapsamında Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Başkanı Kani Torun, Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Sağıroğlu, Kurucular Kurulu Üyeleri Alptekin Hocaoğlu ve Mehmet Kuğu ile partinin Ordu’lu Kurucular Kurulu Üyesi Muhsin Emre Demiröz Ordu’da bir dizi temasta bulundu. Esnaf ve vatandaşla da bir araya gelen parti heyeti programına yerel basın ve Ordu Gazeteciler Cemiyeti ile bir araya gelerek başladı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan heyet, Gelecek Partisi’nin gündeme ilişkin eleştiri ve çözüm önerilerini medya mensuplarıyla paylaştı.

Daha sonraki durağı Ordu Barosu olan Gelecek Partisi heyeti, burada Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz ile bir araya geldi. Gündemdeki çoklu baro meselesine ilişkin görüşlerini paylaşan Gelecek Partisi kurmayları, çoklu baro sisteminin demokrasiye aykırı olduğunun altını çizerken mevcut baro sisteminin de sağlıksız olduğuna işaret ederek çoklu baro değil çoğunlukçu barodan yana olduklarını ifade ettiler. Başkan Poyraz, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ordu Barosu’nun ardından Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Gelecek Partililer, Oda Başkanı Servet Şahin ile görüştü. Samimi bir havada geçen görüşmede ülke ve Ordu ekonomisi hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Kani Torun, başkan Servet Şahin’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederken başkan Şahin de parti heyetine çalışmalarında başarılar diledi.

Altınordu Ziraat Odası’nda da oda yetkilileriyle bir araya gelen Torun, Sağıroğlu, Hocaoğlu, Kuğu ve Demiröz, fındık başta olmak üzere yerel zirai ürünlere ilişkin istişarelerde bulundu. Üreticilerin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantı sonunda taraflar birbirlerine teşekkür ederken en kısa zamanda tekrar bir araya gelmek üzere sözleşti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri