Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Ankara İl Başkanlığı, Tacettin Dergahı'nda Mehmet Akif Ersoy'u andı

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanlığı, Tacettin Dergahı’nda Mehmet Akif Ersoy’u andı

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanlığı, İstiklal Marşı haftası vesilesiyle Mehmet Akif Ersoy'u Tacettin Derhgahı'nda andı

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanlığı, Mehmet Akif Ersoy Haftası vesilesiyle düzenlediği programda İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un şimdilerde müzeye dönüştürülen ve Tacettin Dergahı olarak anılan Ankara’da yaşadığı evi ziyaret etti.

Programa, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün’ün yanı sıra Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk, Ankara Gençlik Kolları Başkanı Alparslan Ziya Aslan, il yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Burada bir açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, “İstiklal Marşı şairimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Yazdığı sözler, bir zihinden değil ancak bir yürekten kopup gelebilecek sözler. İstiklal Marşı şairi için kendisine verilmek istenen ödülü almayışı da Akif’in vatanına ve milletine olan hislerinin bir yansıması niteliğinde” diye konuştu.

Gelecek Partisi heyeti, Akif’in mezarını ziyaretinin ardından mezarı Tacettin Dergahı’nda bulunan Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu da kabri başında anarak dua etti.

Resim

Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da ziyaret sonrası bir açıklama yaparak Mehmet Akif Ersoy’un tarihimizdeki yerine dikkat çekerek İstiklal Marşı’nın sıradan bir metin olmadığına dikkat çekti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri