Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Ankara İl Başkanlığı'ndan 5 Aralık'ın yıl dönümünde Anıtkabir ziyareti

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanlığı’ndan 5 Aralık’ın yıl dönümünde Anıtkabir ziyareti

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanlığı, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 86. yıl dönümünde Anıtkabir'deydi

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanlığı, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 86. yıl dönümü vesilesiyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Gülnur Hayran ile Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serap Yazıcı’nın hazır bulunduğu Anıtkabir ziyareti, Aslanlı Yol yürüyüşüyle başladı. Hayran ve Yazıcı’ya ziyaret sırasında Gelecek Partisi Aile ve Sosyal Hizmetler Politika İzleme Kurulu Başkanı Seren Yıldız Öztürk, Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk ile il yönetim kurulu üyeleri ve il kadın kolları üyeleri de eşlik etti.

Mozoleye çelenk konmasının ardından saygı duruşunda bulunan Gelecek Partisi heyeti, hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. İl Başkanı Gülnur Hayran, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Hayran, Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdığı satırlarda ülkenin tüm kadınları adına Mustafa Kemal Atatürk’e duyduğu minneti belirtirken, kadınların bugün parlamento ve bürokrasi içinde yer alma hakkına sahip olmasının 5 Aralık 1934’te çıkarılan kanun sayesinde hayata geçtiğine vurgu yaptı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri