Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk'tan 1. yıl mesajı

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk’tan 1. yıl mesajı

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk, partisinin 1. kuruluş yıl dönümüne ilişkin Medya Notu'na açıklamalarda bulundu

Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk, Gelecek Partisi’nin 1. yılına istinaden Medya Notu’na yazılı bir açıklama yaptı. Bolluk, partisinin karşılaştığı engellemelerden Ankara’daki faaliyetlerine kadar son bir yılın özetini Medya Notu ile paylaştı.

Bolluk’un açıklamaları şöyle:

Başkentimizin çok değerli kadınları, ülkemizin her yanındaki çok kıymetli Gelecek Gönüllüleri…

Siyaseti kapalı kapılar ardında değil şehrimizin sokaklarında yapmayı tercih ettik

Geçtiğimiz yıl bugün, yani 12 Aralık 2019 günü Türk siyasi hayatına ‘merhaba’ diyen partimizin birinci yılını kutluyoruz.

Partimiz, sadece Türkiye için değil tüm dünya için zorluklarla geçen 2020 yılının hemen arefesinde kuruldu.

Gelecek Partisi, pandemi şartlarına rağmen kısa süre içinde 70’in üzerinde il ve 400’ün üzerinde ilçede teşkilatlanmış ve 1 Kasım 2020’de 1. Olağan Genel Kongresini gerçekleştirerek yapılacak ilk seçimlere kendi kurumsal kimliğiyle girmeye hak kazanmıştır.

Türlü engellemelere, her türlü baskılara ve medya ambargolarına karşın Ankara’mızda da  il teşkilatımız olağanüstü bir performans sergileyerek hemen hemen 25 ilçemizde teşkilatlandık ve ilçe kadın kollarımızda aynı şekilde belirlendi yönetim kurullarımız için çalışmalarımız büyük hızla devam etmekte.

Biz Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları olarak, görevi teslim aldığımız Nisan ayından beri siyaseti kapalı kapılar ardında değil şehrimizin sokaklarında, meydanlarında unutulmuş mahallelerinde, semt pazarlarında yapmayı tercih ettik.

Salgın dönemi şartlarına rağmen esnafımıza, kadınlarımıza, genç kızlarımıza, genç annelerimize dokunarak onların yanında olduğumuzu hissettirmeye çalıştık.

Siyaseti kapandıkları odalarda, fildişi kulelerden, saraydan yapamaya çalışanların halk nezdinde geldiği durum aşikardır. Sokaktan ve milletin gerçeklerinden kopanların insanımıza verecek bir şeyinin kalmadığı da gün gibi ortadadır.

Bizim yola çıkış amacımız öncelikle gönülleri kazanmaktı. Dokuz aylık sürede şehit annelerinin, kadın esnaflarımızın, şiddet mağduru kadınlarımızın her daim yanında olduk.

Bir yandan ‘Geleceğin Bebekleri’ projesiyle ihtiyaç sahibi genç annelerin yardımına koşarken diğer yandan da yaşı ilerlemiş büyüklerimize sizler bizim çınarlarımızsınız diyerek bayramlarda, özel günlerinde ziyaret edip hem manen yalnız olmadıklarını hissettirmek hem de gereksinimlerini karşılama noktasında yanlarında olmaya çalıştık.

‘Maske’ meselesinin adeta yılan hikayesine döndüğü, satışının yasaklandığı ancak insanların telefonlarına kod gelmediği dönemlerde esnaf ve vatandaşlarımıza maske dağıtımı gerçekleştirdik.

Bu yapı siyasi bir parti olmanın çok ötesinde ortak değerlerimizin sembolü haline gelmiştir

Değerli Gelecek Öncüleri, Ankara’nın çok özel kadınları…

Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da dediği gibi “Görünen dağın ırağı olmaz. O dağ görünmüştür ve o dağın adı Gelecek Partisi’dir”

Şimdiden sayısı yüzbinlerle ifade edilen geniş kitleler bu çınarın gölgesini kendisine umut edindi. Çünkü şeffaflığın, liyakatin, gelir dağılımında adaletin, eğitimde fırsat eşitliğinin, siyasi ahlakın adresi olarak gördükleri bu yapı bir siyasi parti olmanın çok ötesinde ortak değerlerimizin sembolü haline gelmiş durumda.

Gelecek Partisi; ortaya koyduğu etkin muhalefetin yanı sıra Ekonomide Gelecek Modeli, Kanal İstanbul Raporu, Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem gibi somut çözüm önerileriyle de muhalefeti bir amaç olarak değil demokrasimizin gelişiminin bir aracı olarak görmüş, hedeflediği iktidarı ise muktedir olmanın yolu değil ülkemizi yarınlara daha aydınlık, daha güçlü, daha müreffeh bir şekilde taşıma idealiyle siyaset sahnesindeki yerini almıştır.

Bir yıl içinde meclis dışında nasıl etkin muhalefet yapılacağını herkese göstermiş, adımızı anmaktan imtina etmelerine rağmen iktidara da pek çok konuda ilham vermiştir.

Günümüz siyaseti artık ideolojik birtakım kodlamalardan ziyade şeffaflık, özgürlük, adalet gibi kavramlar üzerinden şekillenmektedir. Gelecek Partisi’nin hedeflediği ve ortaya koyduğu siyaset anlayışı da bu ilkeler doğrultusunda biçimlenmiş ve birtakım saplantıların, lider sultasının, dogmaların değil çoğulculuk, çok seslilik ve tam anlamıyla demokratik değerlerin etrafında gelişmeye devam edegelmiştir.

Bu vesileyle; Türkiye’nin Gelecek’ini kendine dert edinmiş bütün Ankaralı kadınlarımızı bu çatı altında birlikte çalışmaya, kentimizin ve ülkemizin yarınları için hep beraber emek vermeye davet ediyorum.

Partimizin birinci yıl dönümünün; ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, bu çınarın tıpkı ilham aldığı yapraklar gibi yüzyıllara yayılacak ve nefes verecek bir ağaç olmasını temenni ediyorum.

Nimet Bolluk

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri