Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları, İstanbul Sözleşmesi'ni erkeklere anlattı

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları, İstanbul Sözleşmesi’ni erkeklere anlattı

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları, düzenlediği programla İstanbul Sözleşmesi'ni erkeklere anlattı

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği İstanbul Sözleşmesi’ni Erkeklere Anlatıyoruz etkinliğine Gelecek Partisi’nin Ankara’daki ilçe başkanları ile teşkilat mensupları katılım sağladı.

İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk’un düzenlediği etkinlikte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Politikaları Başkanı Seren Yıldız Öztürk konuşmacı olarak katıldı.

Seren Yıldız Öztürk, yaptığı sunumda İstanbul Sözleşmesi üzerine merak edilenleri anlattı. Sözleşmenin önemine dikkat çeken Öztürk, sunumun ardından yaptığı açıklamada “Türkiye, bu sözleşmenin ilk imzacısı. Fakat, ne yazık ki 6284 sayılı yasa uygulanmıyor. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi noktasında hayati öneme sahip bu yasanın bir an önce hayata geçirilmesini umuyorum. Biz Gelecek Partisi olarak düzenleyeceğimiz etkinliklerle toplumun her kesimine İstanbul Sözleşmesi’ni anlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk ise şunları kaydetti:

“Asıl adı Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi olan bu sözleşme İstanbul’da imzalandığı için İstanbul Sözleşmesi olarak anılıyor. İstanbul Sözleşmesi’ni sadece kadınlara anlatarak bir mesafe almamız mümkün değil. Zaten sanıldığı gibi bu sözleşme sadece kadınları kapsayan bir sözleşme de değil. Bu sözleşmenin uygulanması kadar toplumun her kesimi tarafından özümsenmesi de hayati önem taşıyor. Bugüne kadar bu konudaki eğitimler, seminerler, konferanslar hep kadınlara yönelik işlendi. Halbuki erkekler de toplumun ve ailenin paydaşı. Biz Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları olarak bir ilki gerçekleştirdik ve İstanbul Sözleşmesi’ni erkeklere anlattık. Bu etkinliğimizi belli aralıklarla tekrar edeceğiz. Katkılarından ve katılımından dolayı Politika İzleme Kurulu Başkanımız Seren hanıma çok teşekkür ediyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri