Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları'ndan CHP'ye ziyaret

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları’ndan CHP’ye ziyaret

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk ve beraberindeki il yönetim kurulu üyeleri CHP Ankara Kadın Kollarını ziyaret etti

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk, beraberindeki il yönetim kurulu üyeleriyle beraber CHP Ankara İl Kadın Kollarına nezaket ziyaretinde bulundu.

Burada CHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Ayaz ve yönetimi tarafından karşılanan Gelecek Partisi heyeti, son derece sıcak bir şekilde karşılandı.

Gündem 25 Kasım ve 5 Aralık

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk, ziyareti özellikle 25 Kasım ile 5 Aralık tarihleri arasına denk getirdiklerini belirterek “Biliyorsunuz 25 Kasım Dünya Kadına Karşı Şiddete Yönelik Mücadele Günüydü. 5 Aralık ise ülkemizde kadınların seçme ve seçilme hakkı elde ettiği tarih. Bu yıl, ülkemizde kadınların seçme ve seçilme hakkı elde etmesinin 86. yıl dönümünü idrak edeceğiz. Biz de bu kapsamda yaptığımız çalışmalar doğrultusunda CHP il kadın kolları yönetimine bilgi verdik ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk” diye konuştu.

Bolluk, sözlerini şöyle sürdürdü: “25 Kasım Dünya Kadına Karşı Şiddete Yönelik Mücadele Günü’nde biz de Ankara il kadın teşkilatı olarak partimizin ülke çapında yaptığı çalışmalara katkıda bulunduk. Bunun yanı sıra Ankara’daki kadına yönelik şiddetle ilgili tabloyu ortaya koyarak ilimizdeki tabloyu da gözler önüne serdik. Çalışmalarımız sadece açıklama yapmakla kalmayacak, bu konuda bütün siyasi partiler ve sivil toplum örgütleriyle somut bir şekilde de iş birliği içinde olacağız.”

CHP il yönetimi tarafından son derece sıcak bir şekilde ağırlandıklarını vurgulayan Bolluk, “Başkanımız Sayın Ayfer Ayaz nezdinde tüm CHP Ankara İl Kadın Kollarına misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları olarak yaptıkları çalışmaları CHP İl Kadın Kollar ile paylaştıklarını aktaran Nimet Bolluk, “Gerek sahada, gerekse basın açıklamalarında ortak hareket etme kararı aldık. Demokrasimizin güçlenmesi ve kutuplaştırıcı iklimin dağılması açısından birlikte çalışmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

CHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Ayaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Nimet hanım ve yönetimine bizleri ziyaret ettikleri için çok teşekkür ediyorum. İstişare fırsatı bulduğumuz için çok mutlu oldum. Nimet hanımın da söylediği gibi birçok alanda ortak çalışma yapma konusunda mutabık kaldık. Bizler de en kısa zamanda Gelecek Partisi Ankara Kadın Kollarını il başkanlıklarında ziyaret ederek hem görüş alışverişimizi sürdüreceğiz hem de iade-i ziyaret yapacağız” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri