Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Ankara Kadın Kolları'ndan İstanbul Sözleşmesi göndermesi

Gelecek Partisi Ankara Kadın Kolları’ndan İstanbul Sözleşmesi göndermesi

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları, bugün gerçekleştirilen Çankaya İlçe Kongresi'nde ses getiren bir pankart açtı

Bugün gerçekleştirilen Çankaya İlçe Kongresi’nde açılan bir pankart oldukça ses getirdi. Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları imzası taşıyan pankartta “Hocam, Biz Kadınlar Mezara Değil, Sizinle Meclise Gitmek İstiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk ve beraberindeki kadın kolları yönetim kurulu üyelerinin mesajı yankı bulurken, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu da konuşmasını keserek “Sözüm olsun” diye il kadın kolları üyelerine seslendi.

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı kararıyla Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmasına sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerden ardı ardına tepkiler gelirken, karar bugün Gelecek Partisi tarafından Danıştay’a da taşınmıştı.

Gelecek Partisi, tüm birimleriyle İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasına tepki gösterirken Genel Başkan Davutoğlu da konuşmasında karara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gelecek Partisi lideri, kararın muhafazakar kesimi konsolide etme amacı taşıdığının altını çizerek “Dertleri ailenin korunması değil, kutuplaşmadan ekmek çıkarmak” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları da sözleşmenin feshine ilişkin geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapıp kararı eleştirmişti. Başkan Bolluk, yaptığı açıklamada kararın takipçisi olacaklarını ifade ederek “Kazanımlarımızı kaybetmeye niyetimiz yok. Bizler İstanbul Sözleşmesi’nin feshinin iptal edilerek uygulanmasını net bir şekilde talep ediyoruz” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri