Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Antalya İl Başkanı Beytullah Demir kimdir?

Gelecek Partisi Antalya İl Başkanı Beytullah Demir kimdir?

Teşkilatlanma çalışmalarına hız veren Gelecek Partisi, altı il başkanını daha belirledi. Kocaeli, Antalya, Erzurum, Kahramanmaraş, Kilis ve Bartın İl Başkanlarını kamuoyuna tanıtan Gelecek Partisi, Antalya İl Başkanlığı için tercihini Beytullah Demir’den yana kullandı.

Beytullah Demir kimdir?

Beytullah Demir, 01.01.1979 Antalya doğumludur. Demir, ilk, orta okul ve lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra, Süleyman Demirel Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü ve Atatürk Üniversitesi İşletme Bölümlerinden mezun oldu. Arapça ve İngilizce dillerini konuşabilen Demir, askerliğini Jandarma Komutanlığı bünyesinde tamamlamıştır.

İş yaşamı ve sivil toplum

2001 yılında Muhasebecilik mesleğine başlayan Beytullah Demir, 2006 yılından bu yana Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik yapmaktadır. Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği, Kepez Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Antalya Serikliler Derneği, Antalya Yörükler Derneği üyesi olan Demir, Antalya ticaret ve Sanayi Odası ve Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyesidir.

Siyasi yaşamı

Genç yaşında Refah Partisi gençlik kollarında aktif siyasete başlayan Demir, üniversite öğretimini sürdürdüğü 28 Şubat sürecinde, Fazilet Partisi Fakülte Temsilciliği görevinde bulunmuştur.

Siyasi kariyerine 2002 yılında AK Parti ile devam eden Demir, 2009 yılında Kepez meclis üye adayı olmuş ve 2011 yılında Kepez İlçe Kongresi’nde yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Demir, 25, 26 ve 27. dönem milletvekilliği ve Antalya/Kepez İlçesi Belediye Başkanlığı Aday Adayı olmuştur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri