Ana SayfaTürkiyeAsgari ücrette vergiler kalkıyor mu? Gelecek Partisi'nden AK Parti'ye büyük markaj

Asgari ücrette vergiler kalkıyor mu? Gelecek Partisi’nden AK Parti’ye büyük markaj

Gelecek Partisi asgari ücret tartışmalarını yönlendiriyor. Türkiye’nin önde gelen sendikaları asgari ücretin vergiden muaf tutulması için birleşti.

Türkiye’nin önde gelen sendikaları asgari ücretin vergiden muaf tutulması için birleşti. Hatırlanacağı gibi Gelecek Partisi’nden Kerim Rota bu yılın haziran ayında katıldığı programda asgari ücretten verginin kaldırılması gerektiğini ifade ederek işçiye ücretinin tam ödenmesi gerektiğini belirtmişti.

2021 yılı için asgari ücret belirleme çalışmaları start aldı. İlk olarak Gelecek Partisi’nin gündeme taşıdığı “asgari ücretin vergiden arındırılması” isteği yeniden gündeme geldi.

2021 yılında uygulanacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısı bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Başkanlığı’nda gerçekleşiyor.

Asgari ücret hangi iş kolunda çalıştığına bakılmaksızın tüm iş kollarına bakılmakta ve belirlenmekte. Asgari ücreti tespit etmeyi hedefliyoruz. İşçilerimizin, işverenlerimizin ve hükümetimizin temsil edildiği toplam 15 üye tarafından tespit yapılmakta.

Salgın çalışma hayatı, istihdam ve işçilerimizi de etkiledi. Sosyal koruma kalkanı adı altında bir çok uygulamayı hayata geçirdik. Kısa çalışma ödeneği, fesih kısıt, nakdi ödemeler yaptık. 42 milyar lirayı aşan ödemeler yaptık.

Son gelişmeler ışığında kısa çalışma ödeneğine yeniden başvurular almaya başladık. Kısa çalışma ödeneğinde e-devlet üzerinden başvuru alıyoruz. Normalleşme desteğinin uygulanma süresini uzattık.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri