Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi, Bahçelievler kongresini de tamamladı

Gelecek Partisi, Bahçelievler kongresini de tamamladı

Pandemi tedbirlerinin gevşetilmesinin ardından kongre sürecini başlatan Gelecek Partisi, bugün de İstanbul’daki kongrelerine devam etti. Dün, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen Esenyurt kongresinin ardından bugün Küçükçekmece, Sultanbeyli, Güngören, Bahçelievler ve Başakşehir kongrelerini gerçekleştiren Gelecek Partisi’nde Bahçelievler ilçe kongresinde yoğun bir katılım ve coşkuyla yapıldı.

Genel Başkan Yardımcıları Sema Silkin Ün ve Feramuz Üstün’ün yanı sıra Politika İzleme Kurulu Gençlik ve Spor Politikaları Başkanı Cuma İçten’in de katıldığı kongrede ilçe başkanlığına kurucu ilçe başkanı Ayhan Çeçen seçilerek görevine devam etti.

Gelecek Partisi Bahçelievler İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen kongreye delegeler ve çok sayıda partili de katılım sağlarken koronavirüs tedbirlerinin en üst düzeyde olduğu gözlendi. Kongreye, sosyal mesafe kuralı gereği birçok partili de binaya kabul edilemedi.

Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün yaptığı konuşmada parti olarak zorlu süreçlerden geçtiklerinin altını çizerken “Bu yüzden uçsuz bucaksız bir iktidar gücünü ellerinde oyuncak edenlerin uykularını kaçırıyoruz.” ifadelerini kullandı. Ün, ayrıca şunları söyledi:

Resim

Kula kulluk edenlere karşı insan onurunu korumak için bu yola çıktık

Şunu üzülerek ifade etmekteyim ki kavramlarımızın, değerlerimizin bu kadar içinin boşaltıldığı, milletimizin bu denli birbirine düşürülmeye çalışıldığı bir döneme daha önce hiç şahitlik etmedik.

Kaybedilen maddi değerler yerine bir şekilde konulabilir ancak içi boşaltılan değerlerimizi, anlamsızlaştırılan kavramlarımızı tekrar yerli yerine koymak, öldürücü darbelerle hırpalanan kardeşlik hukukumuzu yeniden güçlü bir biçimde tesis etmek hiç de sanıldığı kadar kolay olmayacak.

İktidar gücünü ellerinde oyuncak edenlerin uykularını kaçırıyoruz

Bu yüzden çok zor ve fedakarlık isteyen bir mücadeleye baş koymuş insanlar olarak buradayız. Bu yüzden memleketin doğusundan batısına etnik milliyetçilik yapan kim varsa hepsinin en acımasız saldırılarına maruz kalıyoruz. Bu yüzden uçsuz bucaksız bir iktidar gücünü ellerinde oyuncak edenlerin uykularını kaçırıyoruz.

Sevgili dostlar dünyalık menfaatleri kesilmesin diye sizlere asılsız ithamlarda bulunanlara sakın kulak asmayın. Çıktığınız yolu anlatmak için sayısız cevabımız var bizim. Biz istismar siyasetine karşı kutsallarımızı muhafaza etmek için çıktık bu yola. Biz rantçılara karşı emekçilerin haklarını korumak için çıktık bu yola. Biz yolsuzlukları artık ağzına bile alamayanlara karşı temiz siyaset için çıktık bu yola.

Resim

Partisi, Sayın Erdoğan’a hayırlı olsun

Sema Silkin Ün’ün ardından söz alan Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün de çarpıcı bir konuşma yaparak millet vurgusu yaptı.

Üstün, Ahmet Davutoğlu’nun görevi devrettiği kongrede Bekir Bozdağ’ın “Bu parti Recep Tayyip Erdoğan’ın partisi” ifadelerinin kendisini psikolojik olarak AK Parti’den kopardığını söylerken, “Partiler milletindir, şahısların partisi olmaz, partileri millet kurar, yöneticiler tabelasını asar. Partisi Sayın Erdoğan’a hayırlı olsun.” dedi.

Feramuz Üstün, ayrıca AK Parti’nin artık bir aile partisi olduğunu, devletin de bir aile devleti mantığıyla yönetildiğini sözlerine ekledi.

Resim

Hatası doğrularından çok olan bir AK Parti

Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Başkanı Cuma İçten de kongrede söz alarak bir konuşma yaptı. İktidarın ortak aklı kaybettiğinin altını çizen İçten, AK Parti’nin milletle irtibatını kaybettiğini söyleyerek “Sahaya kulaklarını tıkayan bir iktidarın milletin gönlündeki yerini de kaybetti” şeklinde konuştu. Cuma İçten, ayrıca ortak aklın kaybedildiğini, tüm kararların Cumhurbaşkanı’nın keyfine göre alındığını ve nepotizmin devleti adeta esir aldığını sözlerine ekledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri