Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi, Bartın'da Başkan Yasemin Dora Kurtkaya ve ekibi ile sahaya indi

Gelecek Partisi, Bartın’da Başkan Yasemin Dora Kurtkaya ve ekibi ile sahaya indi

Geçtiğimiz ay içinde il kongresini gerçekleştiren Gelecek Partisi Bartın il teşkilatı, çalışmalarını sahada sürdürüyor

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve beraberindeki partililer Bartın’da esnaf ziyaretinde bulundu.

İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Sivil Toplum Halkla İlişkiler başkanı Uğur Ağarmış ve teşkilat mensuplarıyla bir dizi ziyaretlerde bulundular. Esnafların sıkıntılarını ve çözüm önerilerini dinlediler.

İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, ziyaretlerin ardından bir açıklama yaparak esnafın sıkıntılarını dile getirdi.

Millete kefen giydirmekten vazgeçin!

Esnafın piyasa şartlarından dolayı büyük bir sıkıntı içinde olduğunu kaydeden Yasemin Dora Kurtkaya, “Esnafımız ekonominin gidişatından ve bu pandemi sürecinden dolayı ortak fikirleri, ortak düşünceleri kazanamıyoruz. Bu süreçte tek derdimiz sermayemizi eritmeden ayakta kalmak, mekanlarımız kapalı gözükmesin, zaten para kazanamıyoruz gelen müşterierimizi memnun bir şekilde ağırlamak derdindeyiz diyorlar. Esnafımızın bu pandemi sürecinde kira yardımına, elektrik, su, doğal gaz yardımına ihtiyacı var. Krediyle, borçla, borca borç eklemeyle büktüğünüz bel düzelmez. Kötü giden ekonomiyi pandemiyi bahane ederek, milletin ve esnafın sırtına yüklemekten vazgeçin. Zaten Millet olarak taşıyacağımız kapasitenin üzerinde 18 yıldır sizi taşıyoruz. İnsafa gelin, bu Milletin sırtına binmekten, bu milleti üç beş müteahite çalıştırmaktan  vazgeçin. Vatan millet diye geldiniz, vatanımıza, milletimize sahip çıkın. Kefen Bayrak diye geldiniz. Millete kefen giydirmekten vazgeçin. Ekonomiyle geldiniz. Ekonomiyle gitmeyin. Yaptığınız hataları düzeltin de gidin. Çözüm üretemiyorsanız muhalefetin çözüm önerilerine kulak verin.” diye konuştu.

Bedelini siz ödeyin, millete ödetmeyin!

Kurtkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bedeli neyse öderiz diyorsunuz ya lütfen millete ödetmeyin siz ödeyin. Yanınızdaki yörenizdeki AVM patronlarına, müteahitlere, üç beş yerden maaş alanlara, süper emeklilere, sormayın, sokağa inin, bakkal amcama, kahveci kardeşime, eczacı kardeşime, taksici kardeşime, SSK’dan Bağkurdan emekli olan abime, çiftçime, emekli olamayan yaşından dolayı iş bulamayan EYT’lime sor. Bizim derdimiz milletimiin refahı huzuru. Bizim derdimiz Milletimizin geleceğinin önüne aydınlık koymak. Bizim derdimiz hukukun, adaletin eşit dağılımı. Biz bililyoruz ki hukukun adaletin olmadığı yerde huzur olmaz”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri