Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi, Bartın'da sahaya indi

Gelecek Partisi, Bartın’da sahaya indi

Saha çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Gelecek Partisi, Bartın'da esnaf ve vatandaşın kapısını çaldı

Saha çalışmalarına hız düşürmeden devam eden Gelecek Partisi, Bartın’da esnaf ve vatandaşın kapısını çaldı.

Pandemi tedbirlerinin gevşetilmesiyle birlikte saha çalışmalarının temposunu artıran parti, gerek kent merkezlerinde gerekse ilçe ve köylerde aralıksız olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Bartın’da sahaya inen Gelecek Partisi, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle de bir araya geldi.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere kente giden Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, il yönetim kurulu üyeleriyle ilçe başkanları ve il teşkilat mensupları ziyaretler sırasında eşlik etti.

İlk olarak basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Selçuk Özdağ, Gelecek Partisi’nin çalışmalarına ilişkin bilgiler verirken gündeme dair açıklamalarda da bulundu. Kahvaltının ardından Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret eden parti heyeti, burada Oda Başkanı Sina Amasra tarafından ağırlandı.

Samimi bir havada geçen görüşmede esnafın son dönemde yaşadığı sorunlar ele alındı.

Daha sonra Bartın cadde ve sokaklarında esnaf ve vatandaşı ziyaret eden partililer, ekonominin gidişatına ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Gelecek Partisi’nin ekonomi politikalarına dair vatandaşları bilgilendirdi. Pandemi döneminde gerekli desteği görmediklerini söyleyen esnaf, sıkıntılı günlerde geçtiklerini belirtti.

Esnaf ziyaretinin ardından Bartın Gazetesi’ni ziyaret eden Özdağ, Kurtkaya ve beraberindeki partililer 97 yıllık bir tarihe sahip olan gazetenin şimdiki imtiyaz sahibi olan Esen Aliş ile görüştü.

Heyetin bir sonraki durağı ise Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği oldu. Dernek Başkanı Mustafa Algül ve dernek yöneticileriyle bir araya gelen Özdağ, gerek emekli gerek ise çalışan polislerin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gelecek Partisi’nin mutlaka 3600 ek gösterge meselesini vaatleri arasına koyacağına dikkat çeken Selçuk Özdağ, polislerin özlük haklarıyla ilgili bir çalışmaları olduğunu da belirtti.

Gelecek Partisi kurmaylarının son durağı ise Bakkallar ve Bayiler Odası oldu. Burada Oda Başkanı Barış Özkan ile bir araya gelen Özdağ ve Kurtkaya, oda yetkililerinden esnafın sorunlarına ilişkin bilgi aldı. Başkan Özkan, pandemi döneminde süpermarketlere gösterilen esnekliğin bakkallara tanınmadığını, dev firmaların satış yapma imkanının olduğu saatlerde bakkalların kapatılarak esnafın kaderine terk edildiğini ve pandemi dönemi boyunca toplamda iki kez verilen hibenin bakkalları ayakta tutmaya yetmeyeceğini belirterek, verilen rakamı ‘komik’ olarak niteledi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ise parti olarak daha pandeminin ilk günlerinde bir korona tahvili çıkartılarak esnafın elektrik, su, kira ve doğal gaz faturalarının bu süreç boyunca devlet tarafından karşılanması gerektiğini ve kredi olarak verilen tutarların esnafa hibe olarak verilmesi gerektiğini söylediklerini hatırlatarak “Verilen krediler ile esnafın yükünün üzerine yük bindirilmiştir” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri