Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi, burs ve kredi başvurusunda bulunan öğrencilere sorulan skandal soruyu gündeme...

Gelecek Partisi, burs ve kredi başvurusunda bulunan öğrencilere sorulan skandal soruyu gündeme getirdi

KYK’dan burs ve kredi başvurusu yapan öğrencilere, anket çalışması adı altında sorulan sorular tepki toplamaya devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun, üniversite öğrencilerine yönelik burs ve kredi başvurularında, anket çalışması adı altında öğrencilere iktidara yakın “Gençlik Merkezi” veya “Genç Gönüllüler Platformu” adlı yerlere üye olup olmadıklarını sorması, tepki topluyor.

Konuyu gündemine taşıyan Gelecek Partisi Gençlik ve Spor Politika İzleme Kurulu Başkanlığı, yaptığı açıklamada bu anket ile “Buralara üyeliğiniz yoksa burs alamazsınız” algısının dayatıldığını ifade etti.

Gelecek Partisi tarafından yayımlanan “Gençlik ve Spor Bakanlığı subliminal mesaj mı veriyor?” başlıklı açıklama şu şekilde:

  • Gençlik ve Spor Bakanlığı üniversite öğrencilerimiz için hayati öneme sahip KYK Burs ve Öğrenim Kredisi başvurusu sırasında anket çalışması adı altında öğrencilere;  Gençlik Merkezi veya Genç Gönüllüler Platformu Üyesi olup olmadıklarını sormaktadır.
  • Bu anketle, öğrencilerde, “buralara üyeliğiniz yoksa burs alamazsınız” algısı oluşturmaya çalışılmaktadır. Gençlik Merkezi ve Genç Gönüllüler Platformu üyeliklerinin KYK Burs ve Kredi verilmesi ile hiç bir yasal bağlayıcılığı olmadığı halde, bu sorulara cevap vermeden başvurular onaylanmamaktadır.
  • Gelecek Partisi Gençlik ve Spor Politikaları İzleme Kurulu Başkanlığı olarak Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na soruyoruz:

  • – Kanun gereği zorunlu olmamasına rağmen KYK Burs ve Öğrenim Kredisi başvurusu sırasında öğrencilerimize bu sorular neden sorulmaktadır?

  • – Bu sorular bir anket çalışması ise neden başvurunun onayı için bunlara cevap vermeyi zorunlu hale getirdiniz?

  • – Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu sorularla öğrencilere Subliminal bir mesaj mı veriyor?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri