Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız kimdir?

Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız kimdir?

27 Ocak 1967 yılında Ardahan’da dünyaya gelen Alpaslan Yıldız, Bursa Erkek Lisesi’nin ardından Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik fakültesi MYO İnşaat (ön lisans) bölümünden 1987 yılında mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (Lisans) bölümünü 2019 yılında bitirerek yüksek öğrenimini tamamladı.

2005 – 2009 yılları arasında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği yapan Alpaslan Yıldız, 2010 – 2014 yılları arasında AK Parti Bursa Nilüfer İlçe Başkanlığı görevini yürüttükten sonra 2015 – 2017 yılları arasında da AK Parti Bursa İl Teşkilatında başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

Siyaset Akademisince düzenlenen Yerel yönetimler, Genel siyaset, Demokratik açılım ve Uluslararası ilişkiler eğitim programlarına katıldı. Sivil Toplum Gönüllüsü olarak birçok Sivil Toplum Kuruluşunda görev alan Alpaslan Yıldız sosyal sorumluluk projesi kapsamında, uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele için kurulan Bursa Yaşam Derneği Başkanlığı, Turizm ve Tanıtma Platformu TUTAP  Bursa İl Temsilciliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Alpaslan Yıldız orta düzeyde Almanca bilmektedir.Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz