Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım kimdir?

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım kimdir?

1 Ocak 1968 yılında Çanakkale’nin Yenice İlçesine bağlı Hamdibey köyünde dünyaya gelmiştir. İlk öğrenimini köyünde, lise öğrenimini Balıkesir’de tamamlayan Hüseyin Yıldırım 1991 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur.

1993 – 2011 yılları arasında sektöründe öncü olan firmalarda yöneticilik yapan Yıldırım, 2011 yılından itibaren mali müşavirlik yapmaktadır aynı zamanda da Kamu Gözetimi Kurumu Bağımsız Denetçisidir. Hüseyin Yıldırım, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’nde 2013 – 2014 öğretim yılında Muhasebe ve Finans dersleri de vermiştir.

Hüseyin Yıldırım, aktif siyasete AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte girmiştir. 2006 yılından itibaren üç farklı ilçenin yürütme kurullarında görev yapmıştır. 2011 ve 2018 yıllarındaki genel seçimler için iki defa aday adaylığı başvurusunda bulunmuştur. Yıldırım, 2019 yılı içerisinde partisinden istifa etmiştir.

Çan Spor’un yönetim kurulunda üç yıl görev yapan Hüseyin Yıldırım, Türk Kızılay’ının Çan Şubesi’nde yönetim kurulu üyeliği, Çanakkale MÜSİAD Kurucu üyeliği ve başkan yardımcılığı yapmıştır. ASKON Çanakkale Şubesinin kurucu üyesi olan Yıldırım halen başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Orta derecede Fransızca bilen Yıldırım evli ve bir çocuk babasıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz