Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Çanakkale İl Başkanlığı, vatandaşlara maske dağıttı

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanlığı, vatandaşlara maske dağıttı

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan KOVID-19 salgını nedeniyle Türkiye’de de birtakım tedbirler uygulanırken bunların başında ise koruyucu ekipman sıkıntısı geliyor.

E-Devlet üzerinden maske başvurusu yapan vatandaşların önemli bir kısmı maske taleplerine yanıt alamazken bu durum Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanlığını harekete geçirdi.

İl Başkanı Hüseyin Yıldırım ve beraberindeki partililer, Çanakkale sokaklarına çıkarak vatandaşlara maske desteğinde bulundu.

Vatandaşların maskelere ulaşım konusunda yaşanan sıkıntılar üzerinden hükümeti eleştiren Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım; “Devletimizin maske satışlarını yasaklamasının ardından dışarıya çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızın maskeye erişimi hususunda sıkıntılar yaşandığını öğrendik, Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu maskelerin devlet tarafından vatandaşa ücretsiz dağıtılması gerektiğini ifade ettiği günün ertesinde hükümet maskelerin PTT Aracılığı ile dağıtılması yönünde bir karar aldı, fakat sistemde oluşan ani yoğunluktan dolayı o sistem de kullanılamaz hale geldi. Ardından maskelerin eczaneler kanalı ile dağıtılması yönünde yeni bir karar alındı fakat aradan 1 hafta geçmesine rağmen gördük ki 20-65 yaş arasında olan ve dışarı çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız maskeye ulaşamıyor, parası ile de alamıyor. Bizde Genel Merkezimiz öncülüğünde tüm Türkiye’de 81 ilde eş zamanlı olarak vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına başladık. Bugün Çanakkale şehir merkezinin belirli noktalarında ve Kepez beldemizde 10.000 adet maske dağıtımımızı teşkilatımız ile gerçekleştirdik. Dağıtım esnasında gördük ki gerçekten hala maskeye erişmede sıkıntı çeken çok sayıda vatandaşımız mevcut, biz Gelecek Partisi Çanakkale İl Teşkilatı olarak dağıtımlarımıza devam edeceğiz ve 30.000 adet maskeyi ücretsiz olarak vatandaşımıza ulaştıracağız. Halkımıza devletimizin aldığı tedbirlere uymayı ve zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamayı tavsiye ediyor sağlıklı günler diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin düşüncelerini ifade eden bir vatandaş ise; “Başkan Hüseyin Yıldırım’a duyarlılığından ötürü çok teşekkür ediyoruz. Açıkçası günlerdir eczanemizden maskelerimizi alabilmek için, bizlere gönderileceği söylenen SMS’leri bekliyoruz. Gelecek Partisi adeta imdadımıza yetişti.” ifadelerini kullanarak duyduğu memnuniyeti belirtti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri