Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Çayırova İlçe Başkanı Kağan Demirci'nin 1. yıl mesajı

Gelecek Partisi Çayırova İlçe Başkanı Kağan Demirci’nin 1. yıl mesajı

Çayırova İlçe Başkanı Kağan Demirci, Gelecek Partisi'nin 1. kuruluş yıl dönümüne ilişkin Medya Notu'na yazılı bir açıklama yaptı

Gelecek Partisi Çayırova İlçe Başkanı Kağan Demirci, Medya Notu’na yaptığı yazılı açıklamada partisinin kuruluş sürecini ve içinden geçmekte oldukları süreçleri aktardı.

“Artık oy pusulasında mazimizin gücünü, yarınlarımızın umudunu temsil eden bir Çınar yaprağı var” diyen Demirci’nin açıklamaları şöyle:

Sevgili Vatandaşlarımız;

1919’da ülkesini kurtarmak için yola çıkmış ve kurtuluş mücadelesini başlatmış cesur insanlarımız gibi, tam 100 yıl sonra benzer korku, darboğaz ve benzer baskıcı ortamdan ülkemizi kurtarmak için yine derdi vatan olan insanlarla ve yine aynı ruhla, başta genel başkanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere cesur insanlar olarak elimizi taşın altına koymuş ve ülkemiz için kendi fikri kurtuluş savaşımızı başlatmış bulunmaktayız.

Binlerce yıllık geçmişi olan güzel ülkemiz hiç kimsenin aile şirketi değildir ve asla böyle yönetilmemelidir. Liyakat ve ehliyet sahibi insanlar tarafından yönetilmelidir. Özgürlükçü ve demokrat bir ruh gerektirir. Yolsuzlukların karşısında durmak gereklidir. Şuan yaşadığımız idari tıkanmadan, siyasi çıkmazdan ve ekonomik dar boğazdan acilen çıkılması gerekmektedir. Bunun için bir “acı reçete” yayınladık ve bunu uygulamak zorundayız. “Sabah demokrasi, öğlen adalet, akşam hukuk.” olacak şekilde reçeteyi uygulamalıyız. Fakat üzülerek söylemeliyim ki ekonomiden dolayı yani geniş işsizliğin yüzde 30’a, enflasyonun yüzde 15’e, faizlerin yüzde 15-20’lere ulaştığı bir yerde bizler şuan bu acı reçeteyi mecburen aç karnına uygulamak zorundayız.

Artık oy pusulasında mazimizin gücünü, yarınlarımızın umudunu temsil eden bir Çınar yaprağı var. Çınar ağacı kültürümüzde istikrarı simgeler. Adaletle hükmetmeyi temsil eder. Asırlarca kökleşmiş bir kültür yapısını temsil eder. Dalları merhameti, yaprağı geleceğimizi temsil eder. Bu yüzden, yıkmaya değil yapmaya, zarar vermeye değil düzeltmeye, egoya değil kamuya ayarlı bir hayat felsefemizle ve en önemlisi öfkeyle değil sevgiyle ülkemiz için çalışacağız.

12 Aralık 2019’da kurulan partimiz bugün itibari ile 1 yaşındadır. Doğum günümüz kutlu olsun. Kuruluşumuzun 1.Yıldönümü şiarı olarak “Türkiye İçin Hazırız!” diyen Gelecek kadroları, sizler ve gelecek nesiller için ayaktadır!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri