Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi defalarca dile getirmişti, AK Parti nihayet harekete geçti

Gelecek Partisi defalarca dile getirmişti, AK Parti nihayet harekete geçti

Toros Dağları'nın Mahmutlar - Sarıveliler mevkisinde bulunan, Akdeniz ile İç Anadolu'yu birbirine bağlama işlevi gören Kuşyuvası Yolu projesi 2018 yılında yarım kalmıştı

Gelecek Partisi Alanya Kurucu İlçe Başkanı Hüseyin Tuluk’un defalarca gündeme getirdiği Kuşyuvası projesinin yarım kalması meselesi, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu tarafından da Alanya ziyareti sırasında dile getirildi.

Davutoğlu, Alanya ziyareti esnasında Kuşyuvası Yolu ile ilgili hükumeti şu sözlerle eleştirmişti: “Çok uzak bir mesafe şu anda birisi o güzergahtan gelmeye kalksa güvenliğini sağlayamayacak. Hala gözümün önündedir, o zaman ben çocukken babamla dedemin o yolda ne kadar üzüldüğünü söyleyeyim. Bu yol merak ediyorum niye hala bitmedi. Bu projede bir adalet durumu var. Şunun bilinmesini isterim ki şahsen bu işin sonuna kadar takipçisi olacağım. Bu proje sonuna kadar takip edilmesi gereken bir projedir. Yani bugün Türkiye de ihtiyaç yokken Atatürk Havalimanı pisti var milyonlarca liralık yer yapılabilecekken. Alanya bize Sultan Alaattin Keykubatın bize emaneti. Bu yol bitecek.”

Gelecek Partisi lideri, partisinin Alanya ilçe kongresi öncesinde gazetecilerle bir araya gelmiş ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun’un “Kuşyuvası yolu sizce neden yarım kaldı?” sorusunu şu şekilde yanıtlamıştı:

Gece gündüz çalıştırırdım ve tamamlardım

Çok önemli ve doğru sorular, ama tabi bu soruların birinci muhatabı iktidar. Keşke ben yönetimde olsaydım ve şunu diyebilseydim. Evet o yolun gecikmesinden üzüntü duyuyorum ve en geç bir sene içinde bu yolu tamamlayacağız derdim. Gece gündüz çalıştırırdım ve tamamlardım. Niye bu yol gecikti, bunu iktidarda olanlara ve bu yolla ilgilenmesi gerekenlere sormanız gereken bir soru. Ben de olsa bu tünellerin bitişini 2018’de bütün bu projenin tamamlanması gibi bir hedefim var ve bunu gerçekleştirdik derdim. Bunu sormaya devam edeceğim. Gördüğüm manzara hoş bir manzara değil. O yol Türkiye’de hiçbir bölgede yoktur. Bu yol Akdenizi İç Anadolu’ya bağlayan bir yol ve inşaatının bitmesi gerekiyor. Bu soruyu mutlaka siz sorun, gelen yetkililere. Ben yorum yaparsam spekülasyon olur.

AK Parti harekete geçti

Gelecek Partisi’nin konuyu defalarca gündeme getirmesi üzerine iktidar kanadı harekete geçti. Bugün AK Parti Alanya ilçe teşkilatı bölgeye giderek incelemelerde bulunacak. Haberalanya.com’un haberine göre Kuşyuvası tünelleri şantiyesinde incelemelerde bulunacak olan AK Parti heyetinin, son durumu ilgili mercilere aktaracağı kaydedildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri